У Новій Каледонії голосують за незалежність від Франції

Читать на русском
Проведення референдуму є частиною угоди, яку уклали після переговорів влади і сепаратистів серед корінного населення острова - народу Канак.

У Новій Каледонії проходить референдум про незалежності від Франції.

Як пише «Слово і Діло», про це повідомляє ВВС.

Як часто та на які теми спілкувався президент України зі ЗМІ протягом каденціїПрезидент України найчастіше спілкувався з американськими журналістами. В Україні він надає перевагу не прес-конференціям, а іншому формату – зустрічам із декількома телеведучими.

Проведення референдуму є частиною угоди, яку уклали після переговорів влади і сепаратистів серед корінного населення острова - народу Канак. Близько 175 тисяч осіб мають право голосу в Новій Каледонії, при цьому корінне населення становить менше 50% виборців.

На півдні явка виборців склала 41,8% проти 27,3% на місцевих виборах 2014 року.

Віддалені острови отримують щорічно приблизно 1,3 млрд євро від уряду Франції. Франція розглядає цю територію як стратегічний політичний і економічний об'єкт в регіоні.

Якщо виборці підтримають незалежність островів, то вони стануть першою територією, яка вийде зі складу Франції з часу Джібуті (1977 рік) і Вануату (1980 рік).

Як відомо, Нову Каледонію представляють у парламенті Франції два депутата і двоє сенаторів. Також територія має власний парламент, призначає членів виконавчого органу. У місцевої влади є повноваження за деякими напрямками політики, зокрема правоохоронної діяльності, освіти і місцевих законів.

Нагадаємо, вибори президента України відбудуться 31 березень 2019 року. З'ясувалося, хто вже заявив про намір брати участь у виборах.

Також «Слово і Діло» писало про топ-20 політиків, яких українці обрали б президентом протягом останніх двох років.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...