У справі про нібито ухилення від податків фірмами Дубневичів призначили експертизу

Читать на русском
У Національному бюро ініціювали експертизу в справі про можливе ухилення від сплати податків фірмами нардепів.

Суд призначив експертизу в межах кримінального провадження про можливе ухилення від сплати податків фірмами ТОВ «Енергія-Новий Розділ» і ТОВ НВП «Енергія-Новояворівськ», кінцевими бенефіціарами яких є народні депутати-брати Ярослав і Богдан Дубневичі.

Таке рішення ухвалила слідчий суддя Солом'янського районного суду міста Києва Ганна Сергієнко, повідомляє «Слово і Діло».

За версією слідства, вищевказані фірми умисно ухилилися від сплати податку на додану вартість на загальну суму майже 123,9 мільйона гривень. Як вказувалося в клопотанні детектива, посадові особи ТОВ «Енергія-Новий Розділ» і ТОВ НВП «Енергія-Новояворівськ» ухилилися від сплати ПДВ шляхом зображення за період червня 2015 року-грудня 2017 року податкової звітності результатів безтоварних господарських операцій із ТОВ «Корпорація КРТ», що призвело до фактичного ненадходження коштів до бюджету. Зазначені дії попередньо кваліфіковані за ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України (ухилення від сплати податків).

У Нацбюро додали, що встановити можливе вчинення зазначеного кримінального злочину вдалося під час розслідування справи про заволодіння природним газом НАК «Нафтогаз України» на загальну суму в понад 1,4 мільярда грн фірмами ТОВ «Енергія-Новий Розділ» і ТОВ НВП «Енергія-Новояворівськ». Детектив у клопотанні вказував, що після заволодіння цими фірмами газом вони використовували його для виробництва електроенергії, а в подальшому реалізували її ДП «Енергоринок», отримавши дохід на загальну суму 2,32 млрд грн. Далі частина зазначеного доходу була розподілена між учасниками злочинного угруповання.

Частина від цієї суми, як вказують у НАБУ, була легалізована шляхом укладання фіктивних договорів на закупівлю мазуту в обсязі 25 710 тонн у ТОВ «Корпорація КРТ» (бенефіціари також брати Дубневичі) на суму 158,68 млн грн. Після укладення договорів гроші були перераховані, а товар – фактично не поставлений. Більша частина незаконного доходу перераховувалася на рахунки «Корпорації КРТ» під приводом закупівлі фільтрів, технічних масел, трансформаторів струму та послуг з обслуговування газотурбінних двигунів (ГТД), парових турбін тощо. Загалом за такими договорами ТОВ «Енергія-Новий Розділ» і ТОВ НВП «Енергія-Новояворівськ» перерахували «Корпорації КРТ» 1,65 млрд грн. За даними слідства, всі укладені договори між енергетичними фірмами та «Корпорацією КРТ» були фіктивними й спрямованими на легалізацію коштів.

Крім того, в Бюро встановили, що в подальшому «Корпорація КРТ» укладала договори нібито поставки обладнання для підприємств «Енергія-Новий Розділ» і «Енергія-Новояворівськ» із фірмами, які містять ознаки фіктивності. Таким чином, гроші легалізовувалися й виводилися в готівку.

У зв'язку з цим детективи просили суд провести експертизу, на вирішення якої поставити наступні питання: яка сума податкового кредиту «Корпорації КРТ» включена до податкової звітності щодо взаємовідносин із низкою нібито фіктивних компаній та чи підтверджуються аналітичні висновки Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби про нібито порушення фірм Дубневичів, пов'язаних із легалізацією (відмиванням) доходів. Суддя клопотання задовольнила й доручила провести експертизу Київському науково-дослідному інституту судових експертиз Міністерства юстиції.

Нагадаємо, НАБУ розслідує можливе незаконне збагачення братів-нардепів. Раніше детективи завершили розслідування «газової справи Дубневичів».

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: