Скільки українці заборгували за комунальні послуги

Читать на русском

Новий опалювальний сезон розпочнеться за кілька тижнів, а ще не всі українці розрахувалися за попередній. Насправді, населення накопичило не такі вже й величезні борги, хоча загальні цифри й вражають. В середньому люди оплачуть комуналку на 80-99%, а в Києві навіть платять наперед. «Слово і Діло», спираючись на показники Держстату, склало інфографіку заборгованості населення за газ, тепло, водопостачання та інші комунальні платежі.

Загалом, українці заборгували за комунальні послуги (газопостачання, опалення, гаряче та холодне водопостачання, водовідведення, утримання будинків та прибудинкових територій, вивезення побутових відходів, але без урахування електроенергії) 34,5 млрд грн. Такі дані дає Держстат станом на 31 серпня 2018 року. При цьому рівень оплати населенням послуг ЖКГ з початку року становить 92,6%.

Але борги зросли на 45% порівняно з минулим роком, і якщо подивитися за категоріями оплати за комуналку, то найбільше – за газопостачання, 16,7 млрд грн (+56,1%).

Послуги ЖКГ: ситуація з боргами населення в 2017 роціБорг українців за комуналку минулого року склав більш ніж 27 млрд грн. Слово і Діло з'ясовувало, скільки при цьому держава виділила на субсидії.

За опалення у населення накопичився борг у 10,4 млрд грн (+40,5%), за утримання будинків та прибудинкових територій – 4 млрд грн (+29%), за холодне водопостачання та водовідведення – 2,9 млрд грн (+38,1%), за електроенергію – 3,9 млрд грн (+11,4%), за вивезення сміття – 0,5 млрд грн (+25%).

До речі, в 2017 році населення також розплатилося за комунальні послуги на 92,6%, але минулорічний борг перед постачальниками комунальних послуг становив 23,7 млрд грн.

Рівень оплати населенням комуналки за регіонами відрізняється досить відчутно. Кияни оплачують комунальні послуги на 106%, тобто частина жителів столиці платить наперед, щоб легше було покривати виплати під час опалювального сезону. Але й борг киян перед комунальниками найбільший у країні – 3,7 млрд грн.

Далі за дисциплінованістю оплат ідуть жителі Хмельницької області, які погашають оплату на 99,4% (борг становить 398,2 млн грн), Львовської – 99,2% (1,8 млрд грн), Рівненської області – на 98,5% (126,1 млн грн).

Найгірша ситуація з вчасною виплатою комунальних платежів у луганській області, де населення розрахувалося на 68,2%, а борги накопичилися вже на 1,2 млрд грн. Другою з кінця йде Івано-Франківська область, де люди розрахувалися на 76,9%, а боргів – на 247,6 млн грн. Третя серед аутсайдерів – Чернівецька область, де населення заплатило за комуналку на 79,6% й заборгувало 299,2 млн грн.

Хоча, якщо брати в грошовому еквіваленті, то першим боржником є Дніпропетровська область (5,2 млрд грн), слідом іде найбільш густонаселене місто в Україні – Київ (3,7 млрд грн), далі – Харківська область (4,8 млрд грн) та Одеська область (2,7 млрд грн)

Детальніше – на інфографіці.

Нагадаємо, уряд обіцяв, що отримувачі субсидій не відчують підвищення цін на газ.

Також ми писали, що українець витрачає вп’ятеро більше теплової енергії, ніж європеєць. Як заощадити та утеплити оселю, читайте в нашому матеріалі.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал