МВФ продовжив переговори з Україною

Читать на русском
Міжнародний валютний фонд (МВФ) і влади України все ще ведуть переговори щодо подальшої співпраці.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) і влади України все ще ведуть переговори щодо подальшої співпраці.

Як пише «Слово і Діло», про це заявив офіційний представник Фонду Джеррі Райс, передає Інтерфакс-Україна.

«Місія МВФ відвідала Київ і обговорила з владою України подальшу нашу підтримку макроекономічної стабільності, реформ, економічного зростання і можливу фінансову допомогу з боку Фонду. У мене немає інформації про переговори, які все ще тривають», - сказав він на традиційному брифінгу у Вашингтоні.

Ймовірно, рішення про виділення Україні чергового траншу МВФ прийме тільки після затвердження держбюджету на 2019 рік, повідомили Українські новини з посиланням на джерело, близьке до переговорів.

«У процесі переговорів представники місії МВФ висунули вимогу про прийняття державного бюджету України до підготовки меморандуму і винесення його на розгляд ради директорів», - пише інформагентство.

Нагадаємо, що в березні 2015 року Україна і МВФ підписали меморандум про економічну і фінансову політику, яку країна повинна проводити в рамках програми EFF. Всього програмою передбачено отримання Україною близько $17 млрд, з яких вже виділено $7,7 млрд.

Зараз Україна перебуває в складному переговорному процесі з МВФ щодо газового питання ще з липня 2017 року: Фонд наполягає на підвищенні ціни газу для населення до економічно обґрунтованого рівня. Підвищення, за різними оцінками, може скласти від 30% до 60%, у зв'язку з ростом цін на міжнародних ринках.

Уряд поки відмовляється підвищувати вартість газу для громадян, аргументуючи це тим, що спочатку необхідно передбачити компенсатори для бідних верств населення.

Раніше ЗМІ, з посиланням на близьке до уряду джерело, повідомили про новий пропонованому України варіанті компромісу в переговорах з МВФ про ціну на газ. Пакет пропозицій передбачає кілька кроків.

Позиція МВФ є досить жорсткою, так як уряд України в 2017 році прийняв рішення про підвищення газових цін, що дозволило отримати черговий транш кредиту МВФ. Однак згодом Кабмін в односторонньому порядку відмовився від виконання цього зобов'язання.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: