Супрун розповіла про наслідки, до яких призводить нерозбірливий почерк медиків

Читать на русском
Згідно з даними звіту, додаткові медичні витрати на лікування травм, пов'язаних із неправильним дозуванням ліків становлять $3,5 млрд на рік.

Через нерозбірливий почерк медичних працівників щорічно в світі завдається шкода здоров'ю близько 1,5 мільйону пацієнтів.

Про це із посиланням на звіт National Academies of Science's Institute of Medicine (США) розповіла в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.

За її словами, крім шкоди здоров'ю, неможливість правильно прочитати назву препарату або його дозування призводить до великих збитків. Згідно з даними звіту, додаткові медичні витрати на лікування травм, пов'язаних із неправильним дозуванням ліків становлять $3,5 млрд на рік.

«Звичайно, медики роблять це ненавмисно. Основна причина не самого каліграфічного почерку - кількість писанини і темп, в якому лікарі зазвичай працюють. Існують різні вимоги щодо документів, заповнення журналів, виписок і багатьох інших папірців, на які лікарі витрачають свій час. Зокрема, вони змушені писати дуже швидко в пікові години навантаження або почерк може ставати все більш нерозбірливим через втому», - зазначає Супрун.

Вона вважає, що форми письмової документації вже давно застарілий формат ведення записів, так як світ переходить на електронні записи в системі охорони здоров'я.

«Україна теж відходить від перевантаження медицини папером і невиправданих записів і переходить до електронного формату ведення документації. Зокрема ще в березні набув чинності наказ МОЗ №157, що скасовує необхідність заповнення від руки цілого ряду морально застарілих форм - різних талонів та журналів із медичними записами, які не мали ніякої практичної необхідності. У лікарів тепер менше часу займатиме виписка гір паперів, а в майбутньому ми плануємо повністю відійти від паперового документообігу», - заявила глава МОЗ.

Вона також підкреслила, що електронна система охорони здоров'я вже стала обов'язковою вимогою для укладання договорів із медичними установами, що надають первинну медичну допомогу.

«У майбутньому електронна система дасть можливість кожному швидко отримати свою медичну інформацію, а лікарям - більш цілісно бачити картину здоров'я пацієнта. Лікарі будуть виписувати електронні рецепти і робити інші медичні записи, які не можна буде ні втратити, ні підробити або невірно прочитати. Звичайно, це треба запроваджувати не один рік», - додала Супрун.

Раніше Супрун розвінчала міф про неймовірну користь «суперфудів».

Також нагадаємо, вона розповіла, як захиститися від ботулізму.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал
Загрузка...