В Україні подорожчає хліб: якою буде нова ціна

Читать на русском
Ціни на хліб у середньому зростуть на 10 відсотків до кінця 2018 року. Тобто основний продукт стане менш доступним для українців.

Ціни на хліб у середньому зростуть на 10% до кінця 2018 року.

Як пише «Слово і Діло», про це у вівторок, 4 вересня, повідомив генеральний директор Укрхлібпрому Олександр Васильченко в інтерв'ю «Українським новинам».

На скільки подорожчав хліб за перше півріччя-2018Держстат повідомляє, що за перше півріччя 2018 року хлібний кошик став дорожчим на 7 відсотків. Але інші джерела стверджують, що насправді ціни на хліб збільшилися на 19-28 відсотків.

«За нашими прогнозами, як максимум на 10% ще може змінитися ціна на хліб», – сказав він.

Васильченко уточнив, що сума підвищення становитиме близько 1,6 грн/кг, що відповідає збільшенню вартості хліба на 30-40 копійок щомісяця.

Одними з основних причин гендиректор називає нестачу пшениці 2-го й 3-го класів, яка використовується для виробництва борошна, необхідного в галузі хлібопечення, як і його послідовне подорожчання за зерном.

Так, за його словами, ціна на борошно вже зросла на 4% – до 7,4 тис. грн/т – і надалі зростатиме.

«Ціна на зерно на внутрішньому ринку вже зросла на 700 гривень, відповідно, змінилася й ціна на борошно – якщо раніше вона була 7,1 тисячі гривень за тонну, то зараз – 7,4 тисячі гривень, а Аграрний фонд прогнозує подальше збільшення – до 7,7-7,8 тисячі гривень за тонну. Це, звісно, вплине на зростання цін на хліб», – підкреслив Васильченко.

Також серед причин подорожчання він виділяє підвищення цін на газ і заробітної плати.

Раніше «Слово і Діло» писало, на скільки подорожчав хліб за перше півріччя-2018.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: