У Швейцарії знову заарештували активи компаній «Газпрому»

Читать на русском
Вищий суд швейцарського кантону Цуг відновив арешт акцій компаній Nord Stream і Nord Stream 2, які належать російському Газпрому.

Вищий суд швейцарського кантону Цуг відновив арешт акцій компаній Nord Stream і Nord Stream 2, які належать російському Газпрому.

Як пише «Слово і Діло», про це повідомляє прес-служба Нафтогазу України в середу, 4 липня.

«Газпром» заявив про новий успіх в суді з «Нафтогазом»У Газпромі вважають, що ця обставина підсилює їхні позиції при оскарженні спроб Нафтогазу України примусово виконати згадане арбітражне рішення в різних країнах.

Зазначається, що активи залишатимуться під арештом, поки буде розглядатися апеляція Нафтогазу на рішення про зняття арешту з цих акцій, яке раніше ухвалив місцевий орган зі стягнення боргів.

Акції були звільнені з-під арешту тільки на підставі тверджень компаній про те, що вони знаходяться за межами кантону Цуг і, відповідно, поза юрисдикцією органу щодо стягнення боргів, а тому мають бути вилучені зі списку заарештованих активів.

«Якби виконання рішення органу щодо стягнення боргів не було призупинене Вищим судом, Газпром знову міг би розпоряджатися своїми акціями в Nord Stream і Nord Stream 2, навіть якщо б вони перебували в юрисдикції органу щодо стягнення боргів кантону Цуг. Однак тепер згадані активи не можуть виводитися з юрисдикції відповідного органу зі стягнення боргів до остаточного рішення за апеляцією Нафтогазу», - йдеться в повідомленні.

У свою чергу, міністр юстиції Павло Петренко заявив, що Україна вже стягла з Газпрому понад 100 млн гривень у рамках виконання рішення Стокгольмського арбітражу.

«Ми вже стягнули понад 100 мільйонів гривень з Газпрому на користь держави. Також були заарештовані і направлені на реалізацію корпоративні права цієї компанії вартістю майже 600 мільйонів гривень», - зазначив Петренко у Twitter.

Також, за його словами, Мін'юст зараз веде переговори з іноземними юридичними радниками про стратегію стягнення з Газпрому ще 172 млрд гривень боргу.

Зазначимо, минулого тижня Газпром подав новий позов на розірвання діючих контрактів на поставку і транзит газу в Україну - і розпочалося формування трибуналу Стокгольмського арбітражу.

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал