Порошенко прокоментував Договір про дружбу з РФ

Читать на русском
Порошенко заявив, що Договір про дружбу, співробітництво і партнерство з Росією не розривається, а припиняє свою дію через його непродовження.

Президент Петро Порошенко заявив, що Договір про дружбу, співробітництво і партнерство з Росією не розривається, а припиняє свою дію через його непродовження.

Як пише «Слово і Діло», про це Порошенко повідомив під час зустрічі з лідерами фракцій Верховної Ради в Адміністрації президента.

«Нагольную, що він не розривається, оскільки це складна і довга процедура, а він припиняє свою дію в зв'язку з непродовженням», - сказав Порошенко.

За його словами, прийняття відповідного рішення є виключно компетенцією президента України.

«Але, безумовно, я хотів би провести з цього приводу консультації для того, щоб врахувати позицію, думку парламенту і РНБО», - зауважив президент.

Як повідомлялося, Порошенко під час наради з керівниками закордонних дипломатичних установ України заявив, що доручив МЗС України готуватися до розриву базового договору про дружбу з РФ.

Раніше Міністерство закордонних справ України підготувало пропозиції для президента щодо виходу з органів СНД та денонсації Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Росією.

Сам Порошенко у квітні заявляв, що запропонує Верховній Раді припинити дію лише окремих положень договору про дружбу з Росією. Водночас він заявив, що скасовувати увесь договір не можна, адже там є важливі для України положення про взаємну повагу територіальної цілісності і непорушності існуючих між ними кордонів.

Геращенко розповіла про плани України щодо договору про дружбу з РФРазом із тим, за її словами, на сьогоднішній день ситуація така: восени дія Договору про дружбу з РФ потребує пролонгації, і як правило, це відбувалося автоматично, але про це не може бути й мови.

За його словами, скасуванню підлягають статті щодо стратегічного партнерства між Україною та РФ або положення про двосторонню співпрацю у військовій галузі та щодо офіційного припинення нашої участі в статутних органах СНД.

Нагадаємо, у січні в Держдумі РФ запропонували денонсувати Договір про дружбу, співпрацю і партнерство між Росією і Україною в частині про визнання кордонів одне одного.

Договір було підписано 31 травня 1997 року терміном на 10 років (з подальшою автоматичною пролонгацією документа, якщо сторони не висловляться проти). Він набув чинності 1 квітня 1999 року.

Згідно зі статтею 40 договору, його укладено терміном на 10 років. Дія договору автоматично продовжується на наступні десятирічні періоди, якщо жодна зі сторін не заявить про своє бажання припинити його дію не менше ніж за шість місяців до закінчення чергового десятирічного періоду.

Отримуйте оперативно найважливіші новини та аналітику від «Слово і діло» в вашому VIBER-месенджері.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: