Підозрюваний детективами НАБУ екс-заступник голови АМПУ поновився на посаді (доповнено)

Читать на русском
Столичний райсуд відмовився відстороняти від посади першого заступника голови АМПУ Юрія Наконечного, який повернувся на роботу.
Юрій Наконечний

Підозрюваний детективами НАБУ в причетності до розкрадання 247 мільйонів гривень Адміністрації морських портів України на тендерах із послуг днопоглиблення колишній перший голова АМПУ Юрій Наконечний поновився на посаді.

Про це журналісту «Слова і Діла» розповіло джерело в правоохоронних органах.

За інформацією співрозмовника, Наконечного скоротили в 2017 році, проте той улітку 2018 року поновився на посаді через суд.

На підтвердження поновлення на посаді також свідчать повідомлення про зміну майнового стану, подані першим заступником голови АМПУ 8 та 16 серпня, про отримання заробітної платні від АМПУ в розмірі 153,2 тисячі й 222 тисяч гривень.

З'ясувалося, що ухвалою Апеляційного суду Одеської області від 19 липня Наконечного поновили на посаді та зобов'язали АМПУ виплатити йому середній заробіток за час вимушеного прогулу в розмірі 1,67 млн грн.

Крім того, детективи НАБУ та прокурори САП подали до суду клопотання про відсторонення Наконечного від посади, оскільки той може знищити або підробити речові докази, впливати на свідків або протиправно перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином. Разом із тим перший заступник голови АМПУ може схилити інших учасників кримінального провадження до перешкоджанню досудовому розслідуванню шляхом надання неправдивих свідчень, можливості тиску на підлеглих осіб під час скоєння злочину.

Своєю чергою адвокати Наконечного заперечували проти задоволення клопотання. На їхню думку, обіймана посада їхнього клієнта жодним чином не дозволяє останньому, скориставшись своїм службовим становищем, якимось чином вплинути на свідків та інших учасників у цьому кримінальному провадженні. Крім того, захисником зазначено, що Наконечний належним чином виконує покладені на нього обов'язки.

Вислухавши обидві сторони, суддя ухвалив рішення відмовити в задоволенні клопотання. На думку судді, прокурор і детектив не надали достатньо доказів, які б підтверджували ризики.

Нагадаємо, Наконечний залишився без електронного браслета.

Раніше НАБУ завершило розслідування справи про розкрадання на тендерах АМПУ.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...