Міжнародні резерви України знову різко скоротилися

Читать на русском
Загалом, станом на 1 серпня 2018 року обсяг міжнародних резервів покриває три місяці майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов'язань України та поточних операцій уряду й НБУ.

Міжнародні резерви України в липні 2018 року скоротилися на $230 млн (1,3%) й станом на 1 серпня становили $17,748 млрд.

Відповідні попередні дані оприлюднені на сайті Нацбанку у вівторок, 7 серпня, пише «Слово і Діло».

Яка ситуація з виплатою боргів та чи чекати траншу від МВФ?Керівництво НБУ впевнене, що Україна зможе платити за боргами до кінця 2020 року. Більше про боргові зобов'язання знають експерти.

За даними регулятора, скорочення золотовалютних резервів обумовлене здійсненням платежів за держборгом. У тому числі $321,5 млн було скеровано на обслуговування та погашення держборгу в інвалюті, з яких $231,6 млн – за номінованими в іноземній валюті облігаціями внутрішньої державної позики (ОВДП).

На обсяг резервів також вплинули інтервенції НБУ на міжбанківському валютному ринку.

«З огляду на перевищення попиту на валюту над її пропозицією другий місяць поспіль, Нацбанк у липні продовжив продаж іноземної валюти на міжбанківському ринку для згладжування надмірних коливань обмінного курсу», – вказано в повідомленні.

Чистий продаж валюти за минулий місяць склав $64,4 млн. У тому числі в першій половині липня НБУ купив $99 млн шляхом інтервенції з вибору кращої ціни. Потім, у другій половині місяця, центробанк активізував продаж валюти для запобігання надмірної волатильності обмінного курсу. У результаті за підсумками місяця було продано $163,3 млн, у тому числі через інтервенції на вибір кращої ціни – $ 135,2 млн і під час аукціону – $28,1 млн.

Основним джерелом поповнення резервів у липні залишалися надходження на користь уряду від розміщення ОВДП, номінованих в іноземній валюті, в сумі $130,9 млн та 60,5 млн євро.

Крім того, на обсяг резервів вплинула переоцінка фінансових інструментів на суму $45,9 млн. Загалом, станом на 1 серпня 2018 року обсяг міжнародних резервів покриває три місяці майбутнього імпорту і є достатнім для виконання зобов'язань України та поточних операцій уряду й НБУ.

Також відзначимо, що Україна зможе платити за боргами до 2021 року.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал
Загрузка...