У НБУ розповіли, чому в липні подорожчав долар

Читать на русском
Гривня знецінилася насамперед через посилення попиту на іноземну валюту на безготівковому ринку, повідомив голова ради Нацбанку.

До знецінення гривні в липні призвело насамперед посилення попиту на іноземну валюту на безготівковому ринку.

Як передає «Слово і Діло», про це в понеділок, 30 липня, пише «[112 Україна]»(https://112.ua) з посиланням на голову ради Нацбанку України Богдана Данилишина.

НБУ прогнозує долар по 40 гривень. Панікувати?Згідно з планом НБУ, курс гривні в разі припинення України співпраці з МВФ уже в 2018 році може досягти 31,8 гривні за долар. А якщо ситуація доповниться падінням цін на метали, то впаде до 40 гривень за долар.

За його словами, в липні офіційний обмінний курс гривні щодо долара США знецінився майже на 50 копійок. Це породило хвилю публікацій і репортажів на цю тему.

«При цьому рідко згадують про те, що ще в двадцятих числах січня поточного року курс досягав майже 29 гривень за долар США, й у наступні кілька місяців курс зміцнився більш ніж на дві з половиною гривні, після чого стабілізувався. Такі розміри коливань фіксувалися й минулого року», – повідомив він.

Данилишин зазначив, що в липні гривня знецінилася насамперед через посилення попиту на іноземну валюту на безготівковому ринку.

«З одного боку, попит зумовили імпортери, купуючи іноземну валюту. З іншого – додатковий попит стимулювала гривня, яка надійшла на ринок через відшкодування ПДВ і виплати нерезидентам за гривневими ОВДП. При цьому відшкодування ПДВ має двоякий вплив на валютний ринок. Адже ці кошти частково спрямовуються на купівлю іноземної валюти експортерами. Крім цього, вони використовуються експортерами як оборотні кошти, що знижує необхідність заведення виручки в іноземній валюті в Україні», – зазначив голова ради Нацбанку.

За його словами, знецінення гривні в липні відбувалося через посилення попиту на іноземну валюту, обумовлене впливом короткострокових факторів. Однак із метою попередження різких змін обмінного курсу гривні Національний банк готовий і виходить на валютний ринок з інтервенціями з продажу іноземної валюти, що робив минулого тижня.

Нагадаємо, курс продажу готівкового долара в обмінних пунктах київських банків станом на п'ятницю, 27 липня, підвищився порівняно з 26 липня на 19,43 коп., курс купівлі – на 15,78 коп.

Раніше в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі заявляли, що прогноз економічного і соціального розвитку України на 2019-2021 роки побудований на базовому припущенні плавної девальвації гривні – не більш ніж 3,2% на рік.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA.

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал