СБУ взялася за посадовців «ДніпроАзоту»

Читать на русском
СБУ розпочала перевірку дій посадових осіб ДніпроАзоту, які призвели до створення дефіциту рідкого хлору – основного реагенту для очищення питної води в Україні.

Служба безпеки України розпочала перевірку дій посадових осіб ПАТ «ДніпроАзот», які призвели до створення дефіциту рідкого хлору – основного реагенту для очищення питної води в Україні.

Про це повідомляє прес-служба відомства, пише «Слово і Діло».

«ДніпроАзот» готується запустити виробництво хлоруПідприємство ДніпроАзот готується через три дні повністю запустити виробництво хлору. Про це повідомила віце-президент Асоціації водоканалів України Ольга Бабій.

У СБУ нагадали, що з 15 червня адміністрація «ДніпроАзоту» в порушення договірних зобов'язань та без завчасного попередження призупинила виробництво та відвантаження рідкого хлору водопостачальним підприємствам України, чим унеможливила обеззараження питної води й створила загрозу виникнення масових отруєнь та поширення епідемій. Також вказується, що СБУ перевіряє обґрунтованість збільшення в декілька разів вартості реагенту на шляху від виробника до кінцевого споживача.

«За результатами перевірки слідчими СБУ буде ухвалене рішення щодо кваліфікації за Кримінальним кодексом України дій осіб, причетних до штучного створення передумов до виникнення надзвичайної ситуації», – підсумували у прес-службі.

Нагадаємо, підприємство «ДніпроАзот», яке є виробником рідкого хлору, що використовують водоканали для знезараження питної води, попередило, що припиняє поставки та зупиняє виробництво рідкого хлору.

Робота «ДніпроАзоту» зупинилася 15 червня через підвищення ціни на газ.

У «Київводоканалі» попередили, що через припинення поставок та зупинку виробництва рідкого хлору на «ДніпроАзоті» можуть бути проблеми з подальшим знезараженням питної води.

Наразі ситуація з поставками хлору не вирішена, хоча 13 липня прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявляв, що рідкий хлор для очищення питної води в Україні буде, попри проблеми хімзаводу «ДніпроАзот».

У Миколаєві з 10:00 16 липня в зв’язку з цією ситуацією знизили водопостачання абонентів. Також повідомлялося, що Харків може залишитися без води вже 21 липня, а Миколаїв, Кривий Ріг, Житомир – у серпні.

17 липня «ДніпроАзот» заявив, що готовий відновити роботу за умови підвищення цін.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: