До НАБУ передали справу про заволодіння коштами «Миколаївоблтеплоенерго»

Читать на русском
До Антикорупційного бюро з Нацполіції передали справу про можливе заволодіння коштами комунального підприємства в Миколаєві.

Детективам НАБУ з Національної поліції передали кримінальне провадження про можливе заволодіння коштами обласного комунального підприємства «Миколаївоблтеплоенерго» за попередньою змовою з ТОВ «Компанія Укренергосервіс» під час встановлення лічильників на опалення.

Про це йдеться в рішенні Солом'янського районного суду міста Києва, повідомляє «Слово і Діло».

Детектив зазначив, що 22 листопада 2015 року між «Миколаївтеплоенерго» і компанією «Укренергосервіс» були укладені 138 однотипних договорів підряду. Згідно з цими договорами, фірма «Укренергосервіс» роботу зі встановлення, монтажу та налагодження приладів лічильників на опалення в Миколаєві кількістю 138 штук виконує зі своїх матеріалів, своїм обладнанням, своїми інструментами й особисто.

Однак, всупереч договорам, «Укренергосервіс» у період часу з 2015-2016 років вищевказані роботи не виконував, а посадовцями «Миколаївтеплоенерго» до бухгалтерії були надані акти приймання виконаних будівельних робіт із внесеними до них недостовірними відомостями щодо виду та обсягу виконаних робіт.

Згідно з аудиторським звітом за результатами державного фінансового аудиту діяльності «Миколаївоблтеплоенерго», в січні-лютому 2016 року за виконання 127 договорів підряду, укладених з «Укренергосервісом», проведена оплата в повному обсязі на загальну суму 6,57 млн ​​грн. Крім того, 19 лютого 2016 року «Миколаївоблтеплоенерго» проведена оплата за ще 11 договорів на загальну суму 550 тисяч гривень.

Також за результатами цього аудиту на зазначених лічильниках на опалення були відсутні модульні плати BUS/PRS, хоча в актах приймання виконаних будівельних робіт ці модульні плати були зазначені як встановлені.

Під час аналізу руху грошових коштів за рахунком «Укренергосервісу» в Укрсоцбанку встановлено, що 2,83 млн грн, отримані від «Миколаївоблтеплоенерго», надалі перераховані на рахунок дочірнього підприємства «Компанія Укренергосервіс-М» у ПриватБанку як оплата за модульні плати. Ще 2,21 млн грн «Укренергосервіс» перерахував ТОВ «Євротепломонтаж-Сервіс» у ПриватБанку як оплату за виконану роботу, пов'язану зі встановленням, монтажем та налагодженням лічильників на опалення в житлових будинках у Миколаєві. При цьому компанії «Укренергосервіс-М», «Укренергосервіс» та «Євротепломонтаж-Сервіс» можуть бути пов'язані з головним інженером «Миколаївоблтеплоенерго» Віталієм Бородіним, який наказом в. о. начальника Миколаївоблтеплоенерго був призначений відповідальним за загальне керівництво щодо виконання інвестиційної програми за 2015 рік.

Надалі компанії «Укренергосервіс-М», «Укренергосервіс» та «Євротепломонтаж-Сервіс» перерахували вищевказані грошові кошти на рахунок у банку «Преміум», що належить ТОВ «Карго Інвест», і на рахунок ТОВ «Ремонт-Нік» в Ощадбанку. При цьому засновником і директором ТОВ «Карго Інвест» і ТОВ «Ремонт-Нік» є одна й та сама особа, а саме Євген Староженко.

Наведене може свідчити про зв'язок посадових осіб ТОВ «Ремонт-Нік» та «Укренергосервісу» між собою й наявність попередньої змови на скоєння злочинів із посадовими особами «Миколаївоблтеплоенерго», а також використання ТОВ «Ремонт-Нік» із метою конвертації грошових коштів.

У зв'язку з цим детективи просили суд надати доступ до інформації з банківського рахунку «Ремонт-Нік», у тому числі до виписки про рух коштів. Суд клопотання задовольнив.

Крім того, детективи отримали доступ до інформації за рахунком «Карго Інвест» і реєстраційної справи «Ремонт-Нік».

Нагадаємо, НАБУ розслідує ще одну справу з держзакупівлі ЗОКЛ.

Раніше Бюро почало розслідувати закриття прокуратурою Києва справи про заволодіння бізнесом.

Хочете обговорити цю новину? Долучайтеся до телеграм-чату CHORNA RADA.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал