НАБУ розслідує отримання хабара суддею, яка «допомагала» іноземцям із паспортами

Читать на русском
В Антикорупційному бюро проводять слідство щодо судді, яка може бути причетна до незаконного отримання іноземцями українських паспортів.

Детективи НАБУ проводять досудове розслідування в кримінальному провадженні щодо отримання неправомірної вигоди суддею Звенигородського районного суду Черкаської області Тетяною Гончаренко за «допомогу» іноземцям в набутті українського громадянства.

Про це журналісту «Слова і Діла» розповіло проінфоміроване джерело.

За словами співрозмовника, суддя Гончаренко могла за неправомірну вигоду виносити рішення про встановлення фактів родинних відносин іноземців із громадянами України, що в подальшому ставало підставою для набуття українського громадянства.

Водночас детективи НАБУ встановили, що суддя Звенигородського райсуду Черкаської області ухвалила щонайменше 12 аналогічних рішень про встановлення фактів родинних відносин іноземців із українцям. Виносилися вони в період 2015-2017 років.

У Бюро також провели допит двох іноземців, які за рішенням судді набули українського громадянства. За їхніми словами, вони заплатили по 20 тисяч доларів кожен громадянину України, вихідцю з Лівану. НАБУ встановило його особу, а також той факт, що їм надавалися послуги з оформлення документів для отримання громадянства України особі без громадянства. Зазначена особа писала на ім'я президента України заяву про прийняття до громадянства України. До цієї заяви особа без громадянства прикріпила довідку про розуміння нею державної мови в обсязі, достатньому для спілкування, видану нібито директором середньої загальноосвітньої школи №84 Печерського району міста Києва.

Під час допиту директор ЗОШ №84 пояснив, що підпис на вищевказаних документах виконаний не ним, а іншою особою. Крім того, свідок пояснив, що штамп і печатка, що містяться на документах, очолюваним ним навчальним закладом у період, яким датовані документи, не використовувалися. У зв'язку з цим детективи отримали доступ до зазначеної довідки, яка зберігається в Державній міграційній службі.

Також у Бюро отримали доступ до автоматизованої системи документообігу суду «Д-3», яка функціонує в Звенигородському райсуді Черкаської області. Детективи вважають, що в неї могли втрутитися невідомі з метою, щоб справи потрапляли до потрібної судді. За цим фактом уже призначена експертиза.

Нагадаємо, директор НАБУ Артем Ситник пов'язав затримання співробітника СБУ зі спецоперацією в Державній міграційній службі.

Раніше Бюро провело обшук у столичному главку ДМС у справі Діни Пімахової.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: