Авіакатастрофа MH17: Рада ратифікувала угоду з Нідерландами

Читать на русском
Рада ратифікувала угоду з Нідерландами, що визначає порядок притягнення до відповідальності на території України осіб, визнаних винними в катастрофі MH17.

Рада ратифікувала угоду з Нідерландами, що визначає порядок притягнення до відповідальності на території України осіб, визнаних винними в катастрофі MH17.

Як пише «Слово і Діло», за відповідний законопроект проголосував 241 народний депутат на засіданні в четвер, 12 липня.

Згідно з пояснювальною запискою, з боку України уповноваженими органами визначили Генпрокуратуру (щодо запитів органів досудового слідства) та Міністерство юстиції (щодо запитів судів); з боку Нідерландів – міністрів безпеки та юстиції.

Так, Нідерланди мають право переслідувати осіб, причетних до катастрофи МН17, і для цього Україна може передати кримінальне провадження, в тому числі на прохання нідерландської сторони.

Угода регулює питання передачі в Україну виконання покарань, у тому числі на підставі вироків, винесених заочно, можливість застосування до засуджених заходів до ухвалення рішення про виконання покарання.

Трагедія рейсу МН17: чи визнають в Кремлі провину?ЗРК Бук, з якого імовірно був збитий малайзійський лайнер, належав 53-й зенітно-ракетній бригаді російських Збройних сил. Чи визнають провину в Кремлі?

Якщо Україна не може видати обвинуваченого Нідерландам, він може взяти участь у розгляді справи в Нідерландах у режимі відеоконференції. Підозрюваним та обвинуваченим, які перебувають в Україні, забезпечується право на доступ до адвоката, в тому числі такого, який представить особу в нідерландському судовому процесі.

Зазначимо, Нідерланди схвалили відповідну угоду 13 червня.

Нагадаємо, 24 травня об'єднана слідча група, куди входять фахівці з Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів і України, виступила із заявою про те, що малайзійський літак був збитий приналежним Росії комплексом «Бук». Днем пізніше Нідерланди та Австралія поклали на Росію провину за падіння цього лайнера.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал