У багатоповерхівках дозволили будувати дитсадки

Читать на русском
Новими державними будівельними нормами дозволене розміщення в житлових будинках вбудованих і вбудовано-прибудованих дошкільних навчальних закладів.

Новими державними будівельними нормами дозволене розміщення в житлових будинках вбудованих і вбудовано-прибудованих дошкільних навчальних закладів.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе, передає прес-служба відомства, пише «Слово і Діло».

Віталій КличкоМіський голова Києва
Кличко заявив, що у 2017 році будуть створені 660 місць в дитсадках Дарницького районуСказано 26 травня 2017 р.Статус обіцянки: Не виконано

«Зараз для комфорту людей ми в ДБН щодо дошкільних навчальних закладів прописали норму, що дозволяє проектувати невеликі вбудовані та вбудовано-прибудовані дитсадки на перших поверхах житлових будинків», – сказав Парцхаладзе.

«Сьогодні, на жаль, є проблема, коли не вистачає дитячих садків. Особливо у великих містах, де центральні райони ущільнюються й часто не вистачає місця для розміщення великих окремих дитячих садків. Тому темпи житлового будівництва перевищують розвиток соціальної інфраструктури, потрібно цю ситуацію вирівнювати», – пояснив заступник міністра.

За словами Парцхаладзе, такі невеликі дитсадки будуть зручними для батьків і дітей. Як повідомили в Мінрегіоні, при розміщенні таких дитсадків мають обов'язково враховуватися пожежні вимоги з проектування дошкільних навчальних закладів, а також відповідні норми ДБН щодо житлових будинків.

Крім цього, земельна ділянка такого навчального закладу має бути відділена парканом і зеленими насадженнями від прибудинкової території житлового будинку.

Організація та озеленення групових майданчиків, інсоляція та освітленість приміщень вбудовано-прибудованого й вбудованого дошкільного закладу мають відповідати вимогам ДБН щодо захисту територій і будинків від шуму й вимогам Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів, затвердженого Міністерством охорони здоров'я.

Крім цього, в нових ДБН щодо дошкільних навчальних закладів запроваджується низка змін для поліпшення комфорту й безпеки дітей. Зокрема, це стосується обов'язкового облаштування інклюзивного простору в приміщеннях і впровадження енергоощадних технологій і матеріалів.

Нові ДБН набувають чинності 1 жовтня 2018 року.

Як повідомлялося, Міністерство регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства запроваджує обов'язкове проектування велосипедних доріжок і смуг при новому будівництві та реконструкції доріг.

Раніше «Слово і Діло» писало, як вирішують проблему мери міст України.

Нагадаємо, в Житомирі дитсадок мав намір витратити на колиски, каструлі та ложки більше п'яти мільйонів.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал