НАБУ розслідує збагачення чиновника Мін'юсту

Читать на русском
В Антикорупційному бюро розслідують можливу брехню в декларації колишнього чиновника теруправління юстиції та його збагачення.

Детективи НАБУ проводять досудове розслідування в кримінальному провадженні про можливе декларування недостовірної інформації та незаконне збагачення колишнього начальника Головного територіального управління юстиції в Харківській області, а нині чинного начальника Управління національної безпеки Департаменту правосуддя та національної безпеки Міністерства юстиції Олександра Чурсіна.

Про це йдеться в рішенні Солом'янського районного суду міста Києва, повідомляє «Слово і Діло».

Детектив зазначав, що Чурсін, працюючи в правоохоронних органах, набув у власність цінні папери та корпоративні права на суму 3,6 млн грн, які внесені його дружиною Мариною Чурсіною до статутного фонду ТОВ «КУА «ДІКВ-Л», тобто на суму, яка більш ніж у 500 разів перевищує розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб і значно перевищує офіційний дохід його сім'ї. Крім того, дружина чиновника Мін'юсту є засновницею ТОВ «Адвокатське бюро «ДІКВ-Л», яке, своєю чергою, є учасником ТОВ «Факторингова компанія». Однак Чурсін відомостей про те, що його дружина є бенефіціарним власником ТОВ «Факторингова компанія», до декларації за 2015 рік не вніс.

Під час досудового розслідування встановлено, що Чурсін у 2015 році володів інвестиційними сертифікатами КУА «ДІКВ-Л» на загальну суму 6,38 млн грн і того ж року здійснив відчуження цінних паперів і корпоративних прав КУА «ДІКВ-Л» на загальну суму 24 млн грн. Також у Бюро дізналися, що згідно з декларацією чиновника Мін'юсту за 2014 рік, Чурсін володів цінними паперами на загальну суму 11,91 млн грн.

Таким чином, Чурсін володів цінними паперами на суму 30 млн грн. При цьому, згідно з інформацією Державної фіксальной служби, загальна сума його доходів за період з 1998 року до 2015 року склала 15,71 млн грн, а його дружини – 2,14 млн грн.

Допитаний як свідок Чурсін не зміг повідомити, сертифікатами яких саме інвестиційних фондів КУА «ДІКВ-Л» він володів і повідомив, що інвестиційні сертифікати цієї фірми він придбав приблизно в 2012 році, точно не пам'ятає. Також Чурсін повідомив, що суму в розмірі 24 млн грн він у 2015 році не отримував, а фактично вона була йому перерахована в 2016 році.

Крім іншого, під час досудового розслідування встановлено, що наприкінці 2015 року Чурсін уклав з КУА «ДІКВ-Л» договір купівлі-продажу цінних паперів, відповідно до якого фірма здійснила викуп вищевказаних інвестиційних сертифікатів на загальну суму 24 млн грн, а фактична оплата за вказаним договором відбулася в січні 2016 року.

Водночас, згідно з випискою про рух цінних паперів за рахунком чиновника Мін'юсту, зазначені інвестиційні сертифікати були зараховані йому на рахунок 28 грудня 2015 року, ТОВ «Факторингова компанія».

Таким чином, слідство має достатні підстави вважати, що купівля й продаж інвестиційних сертифікатів інвестиційних фондів КУА «ДІКВ-Л» могли відбуватися в період з 2011 року до 18 січня 2016 року.

Під час досудового розслідування з метою підтвердження або спростування факту незаконного збагачення або декларування недостовірної інформації Чурсіна виникла необхідність у встановленні дати й часу купівлі та продажу його інвестиційних КУА «ДІКВ-Л», фактичної вартості активів і фактичної вартості інвестиційних сертифікатів, а також встановлення всіх осіб, які можуть бути причетні до скоєння вказаного кримінального злочину.

У зв'язку з цим детективи просили суд надати доступ до документів Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, а саме: регламентів і проспектів емісій інвестиційних фондів КУА «ДІКВ-Л»; документів та інформації про структуру активів інвестиційних сертифікатів інвестиційних фондів КУА «ДІКВ-Л», а також документів та інформації з ТОВ «Факторингова компанія».

Суд клопотання задовольнив.

Нагадаємо, НАБУ розслідує брехню в декларації судді Апеляційного суду.

Раніше Бюро почало розслідувати можливу неправду в декларації нардепа Вілкула.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: