У четвер, 21 червня, день літнього сонцестояння або літнє рівнодення. День сонцестояння ще називають сонцеворотом.
Як пише «Слово і Діло» - це день початку літа в північній півкулі Землі і початок зими в південній півкулі.
Літнє сонцестояння відбувається в той момент, коли нахил осі обертання Землі в напрямку на Сонце приймає найменше значення.
Залежно від зсуву календаря, літнє сонцестояння відбувається 20 або 21 червня в Північній півкулі і 21 або 22 грудня в Південній півкулі (день зимового сонцестояння).
У 2018 році в Україні воно відбудеться 21 червня о 13.07 за київським часом. Тривалість найдовшого дня становить 17 годин і 33 хвилини.
У давні часи святкування літнього сонцестояння супроводжувалося розведенням ритуальних багать і плетінням вінків. А традиція стрибати через вогонь збереглася до наших днів.
Це свято має безліч назв в народі: Івана Купала, Іван-травник, Ярилин день, Сонцекрес, Духів день, Свято Роси - це все назви дня літнього сонцестояння в різні часи у різних народів.
А в деяких країнах, наприклад у Фінляндії і Швеції, день літнього сонцестояння навіть є вихідним днем і національним святом.
З прийняттям християнства язичницьке свято Купала не зникло з слов'янської культури, а перетворився в день Іоанна Хрестителя, який за старим стилем припадав на 24 червня. Але після переходу на григоріанський календар, день Іоанна Хрестителя змістився на 7 липня.
Цікаві факти про день сонцестояння:
Згідно з Книгою Рекордів Гіннеса найбільше багаття розпалили на день літнього сонцестояння в 2010 році в Норвегії. Висота полум'я досягла 40,5 метрів.
Саме на день сонцестояння Галілей відрікся від свого твердження, що земля обертається навколо Сонця.
У цей же день через 42 роки була заснована обсерваторія в Грінвічі.
Точної дати дня сонцестояння так і немає. Календар не може точно відобразити обертання Землі.
Нагадаємо, соціологи з'ясували, де будуть відпочивати українці в 2018 році.
Також «Слово і Діло» писало, які обіцянки повинні виконати влітку нардепи.
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»