Динаміка змін у міграції з окупованих територій України

Читать на русском

Кількість переселенців з окупованих територій України збільшилася. Станом на початок червня 2018 року в країні зареєстровано 1 млн 509 тис. 938 переселенців. Про це «Слову і Ділу» повідомили в Міністерстві соціальної політики України у відповіді на запит. Нагадаємо, в країні станом на 14 травня на облік поставили 1 млн 504 тис. 262 осіб.

Як і раніше, люди переважно переїжджають з окупованої частини Донецької та Луганської областей і здебільшого оселяються в цих областях на підконтрольній Україні території. Найбільше внутрішніх мігрантів осіли в Донецкій області – 551 тис. 458 осіб та на Луганщині – 293 тис. 542 особи. Трете місце за кількістю переселенців із Донбасу посідає Київ, де зараз мешкають 163 тис. 132 особи (в Київській області оселилися 64 тис. 514 осіб). Далі за «популярністю» їде Харківська область, де зараз живуть 126 тис. 536 осіб. Найменьша кількість переселенців у Чернівецькій області (2 тис. 469 осіб) та на Волині (2 тис. 924 особи).

Якщо поглянути на динаміку міграції за областями з початку травня до початку червня, то досить відчутно збільшилася кількість переселенців у Донецькій, Луганській та Харківській областях. Ще в 12 областях додалося вихідців із Донбасу, переважно в центральній та південній частині України. Ніхто не приїхав до Рівненської області. А виїхали мігранти з 8 областей – найбільше із Львівської та Одеської. Загалом на червень кількість облікованих осіб на території України збільшилася майже на 8 тис. осіб.

Оскільки офіційно зареєстрованим переселенцям надається матеріальна допомога, зокрема на оплату житлово-комунальних послуг, то відповідно, зростає кількість тих, хто бажає отримати офіційний статус. Загалом у травні 2017 року було надано 208 млн грн допомоги, а за неповний 2018 рік переселенцям уже виплатили 225 млн грн. Як повідомили «Слову і Ділу» в Мінсоцполітики, з початку 2018 року кількість внутрішньо переміщених осіб збільшилася на 16 тис. 402 особи.

Нагадаємо, що в квітні кількість внутрішніх мігрантів склала 1 мільйон 492 тисячі 500 осіб.

Також ми повідомляли, що працівники банку вкрали з карток переселенців півмільйона гривень.

ЧИТАЙТЕ у VIBER

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал