Динаміка міграції в Україні: де живе найбільше переселенців

Читать на русском

Кількість внутрішньо переміщених осіб в Україні становить 1 мільйон 502 тисячі 19 осіб. Стабільно більше їх стає на неокупованих територіях Донбасу, а також у Харківській області. «Слово і Діло» відстежило динаміку змін у міграції населення з окупованих територій України минулого місяця.

Станом на травень кількість зареєстрованих переселенців у країні збільшилася майже на 9,5 тисяч осіб. На 5 тисяч більше ВПО стало в Донецькій області, майже на 1,7 тисячі осіб – у Луганській, на 1,5 тисячі – в Харківській. Ще 776 переселенців зареєструвалися в Києві, а 671 – у Київській області.

Зміни в нарахуванні субсидійНові правила нарахування субсидій позбавляють нарахувань тих, хто має нову машину чи квартиру, площа якої перевищує 120 квадратних метрів.

Буквально одиниці переселенців обирають західні області країни. Наприклад, у Тернопільській та Рівненській областях за місяць стало більше лише на дві внутрішньо переміщені особи. Негативна динаміка зафіксована у Львівській області, там переселенців стало менше на 532 особи. Знизилася кількість переселенців також у Вінницькій, Черкаській, Кіровоградській і Полтавській областях.

Таким чином, за станом на початок травня в Донецькій області зараз проживають найбільше ВПО – 548 тисяч 144 людини, в Луганській – 292 тисячі 191 осіб, а в столиці – 162 тисячі 334 особи. Найменше переселенців, як і раніше, в Тернопільській області – лише 2 тисячі 123 особи.

За минулий місяць переселенцям виплатили 249 мільйонів гривень матеріальної допомоги для покриття витрат на проживання та оплату житлово-комунальних послуг. У квітні 2017 року ця сума була трохи меншою – 247,5 мільйонів гривень. За виплатами лідирують Донецька область – 63,4 мільйона гривень, Київ – 33,9 мільйона гривень і Харківська область – 25,4 мільйона гривень. Менше за всіх отримали переселенці Тернопільської області – 800 тисяч гривень.

Детальніше – на інфографіці.

Нагадаємо, 54% внутрішньо переміщених осіб витрачають свої кошти лише на харчування або змушені заощаджувати навіть на цьому.

ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS

та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»
Поділитися: