В ЄС відзначили погіршення фінансового стану вимушених переселенців

Читать на русском
Більше половини внутрішньо переміщених осіб витрачають свої кошти виключно на харчування чи змушені заощаджувати навіть на цьому.

54% внутрішньо переміщених осіб (ВПО) витрачають свої кошти виключно на харчування чи змушені заощаджувати навіть на цьому.

Про це свідчать дані опитування проекту ЄС «Сприяння відбудові та сталому розв’язанню проблем ВПО та постраждалого від конфлікту населення в Україні», проведеного у березні 2018 року, передає прес-служба Представництва Європейського Союзу в Україні, пише «Слово і Діло».

Динаміка міграції в Україні: які області обирають переселенціВ Україні зафіксовано майже 1,5 мільйона переселенців. Більшість із них живуть у Донецькій і Луганській областях.

Відповідне дослідження провела Міжнародна організація з міграції (МОМ), Агентство ООН з питань міграції.

«Конфлікт на сході України та його економічні наслідки за останні роки підірвали здатність людей долати труднощі, натомість посиливши їхню уразливість», - підкреслив голова Представництва МОМ в Україні Томас Лотар Вайс.

За даними опитування, поточний середньомісячний дохід на одного члена домогосподарства ВПО становить 2 239 грн, що на 207 грн менше, ніж у грудні 2017-го, і нижче за прожитковий мінімум, розрахований Міністерством соціальної політики України в березні цього року на рівні 3 215 грн.

Через високу вартість ліків та послуг наразі медичне обслуговування недоступне для багатьох вимушених переселенців.

Нагадаємо, Україна отримає від Німеччини 9 мільйонів євро на житло для переселенців.

Як повідомлялося, в Україні станом на 16 квітня зареєстровано майже 1,5 млн переселенців.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал