Матіос назвав терміни створення Держбюро військової юстиції

Читать на русском
Головний військовий прокурор Анатолій Матіос назвав терміни створення Держбюро військової юстиції.

Після прийняття Верховною Радою закону про створення Державного бюро військової юстиції воно може запрацювати вже через два місяці.

Як пише «Слово і Діло», про це заявив головний військовий прокурор Анатолій Матіос, повідомляється в сюжеті ТСН.

Кількість самогубств у армії: в чому Міноборони звинувачує МатіосаУ Міністерстві оборони стверджують, що заяви військової прокуратури про високий рівень суїцидів серед військових не відповідають дійсності.

Як передбачається, бюро не тільки буде розслідувати злочини, вчинені військовими, але і стежити, щоб їх покарання були співмірними з правопорушеннями.

Крім того, новий орган буде вести моніторинг зброї, а також морально-психологічного стану військовослужбовців.

Раніше прес-служба військової прокуратури оприлюднила заяву головного військового прокурора Анатолія Матіоса, у якій він закликав законотворців створити (за аналогом НАБУ) Державне бюро військової юстиції (ДБВЮ). Він заявив, що спільно з головою комітету ВР Андрієм Кожем’якіним підготували законопроект, що передбачає створення Державного бюро військової юстиції.

За словами Матіоса, серед причин створення ДБВЮ – «стагнація мирного врегулювання на Донбасі, несприйняття військовими розслідування воєнних злочинів цивільним ДБР, проведення фільтраційних заходів із подальшим розслідуванням злочинів проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку, що вчинені парамілітарними формуваннями й окремими представниками окупаційних адміністрацій».

До повноважень Державного бюро військової юстиції, як вважає Матіос, має відійти розслідування воєнних та пов’язаних із ними злочинів, злочинів, учинених проти військовослужбовців, злочинів, учинених у районі проведення бойових дій та інших.

Нагадаємо, 21 травня у Раді зареєстрували законопроект про бюро військової юстиції, створити яке закликав Матіос.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: