Петренко пояснив умови конкурсу відбору суддів до Антикорупційного суду

Читать на русском
Міжнародні експерти гратимуть вирішальну роль у процесі відбору кандидатів на посади суддів до Вищого антикорупційного суду.

Міжнародні експерти гратимуть вирішальну роль у процесі відбору кандидатів на посади суддів до Вищого антикорупційного суду.

Про це під час засідання комітету Верховної ради з питань правової політики повідомив міністр юстиції України Павло Петренко, передає «РБК-Україна», пише «Слово і Діло».

Законодавчими манівцями: коли запрацює Антикорупційний судВ тому, що Антикорупційний суд буде створений, сумнівів майже не лишилося. Та чи встигне він розглянути бодай одну справу по суті – свій прогноз стосовно цього запропонував політолог Олександр Радчук.

«Протягом багатьох днів тривала дискусія щодо удосконалення закону. Наша позиція полягає в тому, що міжнародні експерти, які мають досвід роботи в іноземних юридичних органах, отримають вирішальне право при доборі кандидатів до цього суду», – заявив Петренко.

За його словами, в Ради міжнародних експертів буде доступ до досьє кандидатів на посади суддів від початку набору суддів.

«На всіх етапах добору міжнародні експерти матимуть можливість аналізу професійних якостей кандидатів. Експерти матимуть право вирішального голосу, щоб кандидат, який не відповідає критеріям, припинив свою участь у конкурсі», – додав міністр.

Він також сказав, що експерти та члени ВККСУ матимуть право проводити співбесіди з кандидатами на посади суддів до Антикорупційного суду.

Раніше комітет ВР схвалив остаточну редакцію закону про Антикорупційний суд.

Нагадаємо, парламент 315 голосами ухвалив документ.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.