Кабмін встановив тариф на оплату первинної медичної допомоги

Читать на русском
Кабінет міністрів України затвердив тариф на оплату послуги первинної медичної допомоги в розмірі 370 гривень на рік.

Кабінет міністрів України затвердив тариф на оплату послуги первинної медичної допомоги в розмірі 370 гривень на рік за обслуговування одного пацієнта, який підписав декларацію з лікарем.

Рішення ухвалили в середу, 25 квітня, передає «Слово і Діло».

Також уряд затвердив коректувальні коефіцієнти для п'яти вікових груп. За обслуговування дитини до 5 років лікар отримуватиме чотири капітаційні ставки (1,480 тис. грн), дитини від 6 до 17 років – 2,2 ставки (814 грн).

За первинну медичну допомогу людям віком від 40 до 64 передбачено 1,2 ставки (444 грн), від 65 років – дві ставки (740 грн). Таким чином, одну ставку лікар отримуватиме за пацієнта віком від 18 до 39 років.

Обрання сімейного лікаря: що це дасть і в якому випадку пацієнту можуть відмовити в допомозі2 квітня почав діяти один з етапів медичної реформи – українці можуть почати підписувати декларацію із сімейним лікарем, терапевтом або педіатром, якого самі собі оберуть. Оцінку нововведенням дали експерти.

Рішення уряду також передбачає коригувальний коефіцієнт 1,25 (462 грн) у разі, якщо медобслуговування пацієнта здійснюється в гірських населених пунктах.

Оплата за обслуговування пацієнтів із «червоного» списку (люди, які не обрали свого лікаря й не підписали декларацію) становить 240 грн. Тобто до них не застосовуються коригувальні коефіцієнти.

Крім цього, Кабінет міністрів затвердив постанову «Деякі питання електронної системи охорони здоров'я», яка визначає порядок функціонування електронної системи охорони здоров'я, а також порядок та обсяг оприлюднення Національною службою здоров'я відомостей із системи eHealth.

Раніше стало відомо, що мільйон українців уже визначилися з лікарем.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал