В Україні стартував перший етап медреформи

Читать на русском
У понеділок, 2 квітня, в Україні стартує кампанія по вибору лікаря первинної медичної допомоги «Лікар для кожної сім'ї», яка стане першим етапом медичної реформи.

У понеділок, 2 квітня, в Україні стартує кампанія по вибору лікаря первинної медичної допомоги «Лікар для кожної сім'ї», яка стане першим етапом медичної реформи.

Про це повідомляє «Слово і Діло», з посиланням на інформацію Міністерства охорони здоров'я.

У рамках кампанії українці будуть підписувати декларації з сімейним лікарем, терапевтом або педіатром. На основі цих декларацій пацієнт буде закріплений за конкретним лікарем, а лікар буде отримувати оплату в залежності від кількості пацієнтів, котрі підписали з ним декларацію. Нарахування оплати за новими принципами почнеться з 1 липня. У МОЗ прогнозують, що зі стартом медреформи доходи сімейних лікарів, терапевтів і педіатрів істотно зростуть.

Разом із тим, Міністерство охорони здоров'я попереджає, що терапевт може обслуговувати до 2 тис. пацієнтів, сімейний лікар - 1,8 тис., педіатр - 900. Дані нормативи прораховані виходячи з середньої діючої завантаженості дільничних лікарів. При цьому МОЗ попереджає, що сімейному лікарю або терапевту не потрібно буде щомісяця приймати всіх пацієнтів, які підписали з ним декларацію.

Для підписання декларації пацієнти повинні обрати лікаря в будь-якому медичному закладі, який надає первинну медичну допомогу, але не обов'язково за місцем проживання.

Медична реформа в Україні: час обирати сімейного лікаряОдин з етапів медичної реформи в Україні стартує з 1 квітня та дає можливість кожному з нас обрати сімейного лікаря. Ми розібралися, скільки загалом має відбутися змін у медичній галузі та коли вони мають завершитися.

Разом із тим, Міністерство охорони здоров'я звертає увагу, що підписання декларацій буде можливо тільки в тих медзакладах, які приєдналися до реформи. Такі медустанови будуть брендовані відповідною наклейкою з текстом «Тут можна вибрати свого лікаря». Ця наклейка свідчить, що медзаклад підключений до системи електронної охорони здоров'я ehealth.gov.ua

Для підписання декларації пацієнти повинні мати з собою паспорт, ідентифікаційний код і мобільний телефон, на який буде надіслано код підтвердження. Для дітей до 14 років необхідне свідоцтво про народження дитини.

У медустанові пацієнти повинні звернутися в реєстратуру, а уповноважений працівник медустанови - працівник реєстратури, медсестра або лікар введе дані пацієнта в електронну систему. На мобільний надійде СМС з кодом, який потрібно буде повідомити працівникові медустанови.

МОЗ попереджає, що для підписання декларації не потрібно заповнювати жодних паперових бланків або заяв. Декларації будуть друкуватися з системи після введення даних конкретного пацієнта. Пацієнт повинен підписати два роздрукованих примірники, один яких залишається в медустанові, а другий - у пацієнта.

Співробітник медустанови підтвердить декларацію електронним підписом та відправить її в електронну систему. Після підписання декларації Національна служба здоров'я буде направляти гроші за ведення конкретного пацієнта конкретному лікарю. Разом з тим, Міністерство охорони здоров'я звертається з проханням інформувати про випадки відмови в підписанні декларації або про порушення порядку її підписання.

Відомство зазначає, що кампанія з підписання декларації з сімейним лікарем не має термінів закінчення, тому немає необхідності підписувати декларації в перші дні або тижні кампанії.

Разом з тим, відомство рекомендує не відкладати підписання декларації надовго, щоб мати можливість підписати декларацію з лікарем, якому довіряє пацієнт. Крім того, МОЗ нагадує, що надання первинної медичної допомоги залишається безоплатним.

Раніше стало відомо, чи потрібна медкарта для вступу в дитсадок і школу.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал