Україна змінила позиції в рейтингу цінності громадянства

Читать на русском
Запровадження безвізового режиму з країнами Шенгенської зони дозволило Україні потрапити до трійки країн із найбільшим зростанням цінності громадянства.

Запровадження безвізового режиму з країнами Шенгенської зони дозволило Україні потрапити до трійки країн із найбільшим зростанням цінності громадянства.

Як пише «Слово і Діло», минулого року Україна зробила різкий стрибок у рейтингу громадянств світу, піднявшись з 99-го місця на 80-те, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Сильніші за самих себе: чому ЗСУ піднялися в рейтингу найсильніших армій світуЗа даними міжнародних експертів, в армії України значно збільшилася кількість бронетехніки.

Зазначається, що таким чином, Україна потрапила до трійки країн із найпомітнішим зростанням цінності громадянства.

Згідно з оприлюдненим у п'ятницю рейтингом Індексу громадянств світу (The Henley & Partners – Kochenov Quality of Nationality Index, QNI), в 2017 році, вперше за останні п'ять років, перше місце дісталося Франції (81,7%). Німеччина опустилася на друге місце (81,6%). Країни в першій десятці практично не змінилися: Ісландія, Данія, Нідерланди, Норвегія, Швеція, Фінляндія, Італія, Ірландія, Швейцарія, Австрія. Але Ірландія замінила в десятці лідерів Іспанію, яка перемістилася на 11-те місце. Замикають список Афганістан (14,6%) і Сомалі (13,4%).

Україна за рік піднялася з 99-го на 80-е місце, потрапивши до трійки країн із найпомітнішим зростанням цінності громадянства. У 2017 році українське громадянство отримали 36,1% осіб, що на 6,4% вище, ніж у торішньому рейтингу. Основна причина такого зростання – запровадження безвізового режиму з країнами Шенгенської зони 11 червня 2017 року. Кількість країн із безвізовим в'їздом для українців за рік збільшилася з 81 до 115, зазначається в повідомленні.

Індекс QNI – перший рейтинг, який враховує як внутрішні чинники (масштаб економіки, розвиток людського потенціалу, громадський порядок і стабільність), так і зовнішні (безвізовий доступ для тимчасових поїздок і можливість безвізового проживання й роботи в інших країнах), що впливають на якісні показники того або іншого громадянства.

QNI аналізує масив статистичних даних для надання об'єктивної картини про можливості та обмеження кожного громадянства.

Як повідомлялося, український паспорт також поліпшив позиції в рейтингу найбажаніших у рейтингу компанії Nomad Capitalist, яка оцінює «цінність» громадянства в 199 країнах і територіях світу.

Нагадаємо, що в світовому рейтингу паспортів, який складався на основі кількості країн, доступних власникам паспорта для відвідування без візи, Україна посіла 42-те місце.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: