Засновник Telegram Павло Дуров заявив про початок виплат біткоїн-грантів власникам проксі і VPN-сервісів.
Як пише «Слово і Діло», про це у вівторок, 17 квітня, він повідомив на своїй сторінці в соцмережі Вконтакте.
За його словами, за останню добу російські наглядові органи продемонстрували готовність блокувати мільйони IP-адрес хмарних хостингів, незважаючи на втрати сторонніх проектів.
«Крім цього, влада Росії бореться і з незалежними сервісами проксі/VPN, багато з яких перестають працювати», - сказав Дуров.
Він зазначив, що, хоча російський ринок не є істотною часткою користувальницької бази Telegram, він важливий з особистих міркувань.
Дуров готовий витратити мільйони доларів на підтримку способів обходу блокування в Росії.
«В рамках Цифрового Опору - децентралізованого руху на захист цифрових свобод і прогресу - я почав виплачувати біткоїн-гранти адміністраторам проксі і VPN. Протягом цього року буду радий пожертвувати мільйони доларів особистих коштів на ці цілі», - оголосив Дуров.
У той же час, Telegram подав скаргу в Мосміськсуд на рішення Таганського районного суду Москви про негайне блокування месенджера в Росії. Про це повідомив Павло Чиков - глава міжнародної правозахисної групи Агора, юристи якої представляють Telegram, пише Дождь.
Адвокати стверджують, що рішення про блокування могло бути прийнято тільки за наявності двох обставин. По-перше, якщо уповільнення прийняття рішення може призвести до значної шкоди для стягувача. По-друге, якщо виконання може виявитися неможливим.
Раніше Дуров заявляв, що заборона Telegram знизить рівень національної безпеки Росії.
Нагадаємо, 16 квітня Роскомнадзор оголосив про запуск процедури блокування доступу до сервісу Telegram на території Росії.
Рішенням Таганського районного суду на відомство покладено обов'язок обмежити доступ до інтернет-ресурсів, функціонування яких забезпечує Telegram Messenger Limited Liability Partnership.
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»