Брюссель і Берлін обіцяють зберегти транзит газу через Україну

Читать на русском
Брюссель і Берлін обіцяють гарантувати транзит газу через Україну після будівництва газопроводу Північний потік-2.

Брюссель і Берлін обіцяють гарантувати транзит газу через Україну після будівництва газопроводу «Північний потік-2».

Про це заявили після переговорів у понеділок, 16 квітня, в Берліні міністр економіки і енергетики Німеччини Петер Альтмаєр та віце-президент Єврокомісії у справах енергетичного союзу Марош Шефчович, повідомляє «Укрінформ», пише «Слово і Діло».

15 мільярдів кубометрів транзиту з РФ: чи забезпечить це Україну?Росія запевнила Європейський Союз у готовності постачати газ через Україну після 2019 року. Оцінили ситуацію експерти.

«Маю сказати, що Україна попри складні умови в останні роки, останні зими змогла надійним чином прокачати 97 мільярдів кубометрів газу, що стало новим рекордом. Це підтверджує, що транзит працює добре, що він має стратегічне значення для забезпечення газом не лише такої великої країни, як Україна, а й Центральної та Східної Європи. І наш пріоритет - зробити так, щоб і надалі транзит було збережено», - заявив Шефчович.

Що стосується «Північного потоку-2», то позиція ЄК, нагадав її віце-президент, полягає в тому, щоб трубопровід споруджувався за тими ж правилами, що і всі інші в ЄС.

«Найкращий спосіб врегулювати всі правові і політичні чутливі моменти - переговори, в ході яких ми зможемо знайти рішення всіх проблем», - вважає Шефчович. Він зазначив, що 2019 рік, коли закінчується українсько-російський газовий контракт, наближається, і треба надати політичний імпульс, зокрема, за допомогою зустрічей на високому рівні.

Альтмаєр визнав зі свого боку, що «Північний потік-2» є «проектом з високим політичним контекстом». Він запевнив, що Німеччина зробила все можливе за допомогою Єврокомісії і під керівництвом ЄС, щоб Україна в останні роки була забезпечена газом, причому йшлося не тільки про транзит, а й реверс.

«Наша мета – щоб державний суверенітет України, звичайно ж, був збережений і в майбутньому. До цього належить у тому числі і безпечне і достатнє енергозабезпечення», - підкреслив Альтмаєр.

10 квітня на перс-конференції з Порошенком Меркель заявила, що проект «Північний потік-2» не може бути реалізований без збереження України як країни-транзитера.

Зауважимо, що в Німеччині компанія Nord Stream 2 AG отримала повний комплект дозволів на будівництво та експлуатацію газопроводу.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал