В Україні змінили процедуру оформлення товарів на митниці

Читать на русском
Зміни вносяться до переліку документів, які необхідно подати відповідному контролюючому органу.

Міністерство фінансів України оновило перелік документів, необхідних для подачі до контролюючого органу для завершення державного контролю в рамках удосконалення механізму «єдиного вікна» на митниці.

Наказ № 368 підписаний 16 березня, повідомили в прес-службі міністерства, передає «Слово і Діло».

Скільки грошей втратив бюджет від нерозмитнених іномарок у 2017 роціПонад 1,5 тисячі кілометрів доріг можна було б побудувати на кошти, що не надійшли до бюджету від іномарок на еврономерах, які перебувають в Україні з порушенням терміну перебування.

Зміни вносяться до переліку документів, які необхідно подати відповідному контролюючому органу для завершення відповідного виду державного контролю - санітарно-епідеміологічного, ветеринарно санітарного, фітосанітарного, екологічного, радіологічного видів держконтролю.

По товарах, які представляють собою небезпечні вантажі, скорочено кількість документів із 10-11 до 2-3, у разі якщо підприємством дано згоду на передачу контролюючому органу відомостей, зазначених у попередній або періодичній митній декларації (крім відомостей про вартість товарів).

Також серед нововведень у порівнянні з чинним сьогодні переліком документів, в Міністерсві відзначають диференціацію переліку документів за напрямками переміщення товарів на ввезення, вивезення, транзит.

Крім того, вказані підстави для необхідності надання контролюючому органу певного документа (посилання на певний закон, постанова уряду, наказ відповідного міністерства). Також значно скорочено перелік документів, які необхідно подати для завершення екологічного контролю.

Таким чином, у міністерстві зазначають, що новий наказ спрощує ведення зовнішньоекономічної діяльності та прискорює процес взаємодії підприємств і органів державної влади, що здійснюють ті чи інші види державного контролю.

Нагадаємо, в Рівненській області на хабарі затримано групу митників.

Раніше повідомлялося, міністр фінансів Олександр Данилюк не впорався з обіцянкою реформувати митницю в 2017 році.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал