Чий Крим. Суддів РФ очікують у Головній військовій прокуратурі ГПУ

Читать на русском
Головна військова прокуратура ГПУ повідомила про підозру голові та 18 суддям Конституційного суду РФ за прийняття до складу РФ півострова.

Головна військова прокуратура Генеральної прокуратури України повідомила про підозру голові та 18 суддям Конституційного суду Російської Федерації за визнання, всупереч російському та міжнародному законодавству, «договору» між Російською Федерацією й так званою Республікою Крим про прийняття до складу РФ півострова.

Про це написав на своїй сторінці у Facebook генеральний прокурор України Юрій Луценко, пише «Слово і Діло».

Арсен АваковМіністр внутрішніх справ України
Аваков планує створити спецпідрозділи патрульної поліції по КримуСказано 27 січня 2018 р.Статус обіцянки: Виконано

«На підставі зібраних доказів 01.03.2018 складене повідомлення про підозру голові та 18 суддям Конституційного суду Російської Федерації у скоєнні злочину, передбаченого частиною 5 статті 27, частиною 3 статті 110 Кримінального кодексу України (пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України, в порушення порядку, встановленого Конституцією України, представниками влади, за попередньою змовою групою осіб, які призвели до тяжких наслідків)», – зазначив генпрокурор.

Зокрема, за його словами, 18 березня 2014 року в Москві за участю президента РФ Путіна В.В. та самопроголошених представників так званої «влади Криму» Аксьонова С. В., Константинова В .А., Чалого О. М. був підписаний «Договір про прийняття до РФ Республіки Крим і створення у складі РФ нових суб’єктів», який є «нікчемним із правової точки зору».

Вже наступного дня, зазначив він, судді КС РФ, діючи за попередньою змовою групою із представниками влади та Збройних сил РФ як пособники у вчиненні останніми посягання на територіальну цілісність і недоторканість України, грубо знехтувавши порядком розгляду та вимогами російського законодавства та міжнародних зобов’язань Російської Федерації, одноголосно визнали таким, що начебто відповідає Конституції РФ, нікчемний «договір» між Російською Федерацією й так званою «Республікою Крим» про прийняття «до складу РФ цього квазіутворення».

Путін про повернення Криму: «Ви що, з глузду з'їхали?»У соцмережах з'явився фільм Путін, в якому президент Російської Федерації крім іншого прокоментував можливість повернення Криму.

«При чому, як зізнався відразу після вчинення вказаного злочину в своєму інтерв’ю сам голова КС РФ Зорькін В. Д., «фактично судді виготовили кінцевий документ упродовж двох годин, що є безпрецедентним випадком для вищої юридичної інстанції Росії», а поспіх з ухваленням рішення «диктували події» та «прохання президента», – повідомив Луценко.

Генпрокурор наголосив, що зазначеними діями судді Конституційного суду РФ сприяли представникам влади та Збройних сил РФ шляхом усунення перешкод у вчиненні ними умисних дій з метою зміни меж території та державного кордону України в порушення порядку, встановленого Конституцією України, які призвели до тяжких наслідків у вигляді окупації частини території України та заподіяння матеріальних збитків нашій державі на суму понад 1 трильйон гривень.

Луценко також зазначив, що 6 березня цього року «за допомогою кур’єрської служби міжнародної доставки та електронною поштою письмові повідомлення про підозру разом із пам’ятками про процесуальні права та обов’язки підозрюваного, а також повістками про виклик для проведення слідчих дій на 13 та 19 березня 2018 року доставлені за місцем роботи підозрюваних (Конституційний суд РФ, отримав працівник секретаріату Сенякова)_».

Анексія Криму: як це було«Слово і Діло» показало основні етапи анексії Автономної Реуспубліки Крим три роки тому – у березні 2014-го.

У разі неявки до Головної військової прокуратури у визначений термін без поважних причин підозрюваних оголошсять й розшук і буде скероване до суду клопотання про надання дозволу на їх затримання з метою доправлення до суду для розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Нагадаємо, Конституційний суд РФ одноголосним рішенням суддів визнав відповідним Конституції РФ міжнародний договір про так зване входження Криму до складу РФ.

Як відомо, в Україні з'явиться День опору Криму російській окупації.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал