«Газпром» припиняє постачання газу НАК «Нафтогаз України»

Читать на русском
Газпром ухвалив рішення не здійснювати поставки газу НАК Нафтогаз України з 1 березня й повернув отриману передоплату.

«Газпром» ухвалив рішення не здійснювати поставки газу НАК «Нафтогаз України» з 1 березня і повернув отриману передоплату.

Як інформує «Слово і Діло», про це заявив заступник голови правління компанії Олександр Медведєв, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Судовий спір із «Газпромом»: чи доведеться Україні купувати російський газ?У Нафтогазі заявили, що виграли суд у Стокгольмі. Про те, що означає рішення суду в Стокгольмі, та чи потрібно купувати газ у Газпрому, розповіли експерти.

Він підкреслив, що «Газпром» дійсно отримав грошові кошти від «Нафтогазу України» в оплату березневих поставок газу.

«Однак, як то кажуть, дороге яєчко до Христового дня. На сьогодні не узгоджено додаткову угоду до діючого контракту з НАК «Нафтогаз України» на поставку газу, необхідну для початку поставок», - сказав Медведєв.

За його словами, в ситуації, що склалася, «Газпром», «діючи в сумлінному ключі», повернув у повному обсязі суму, що надійшла від «Нафтогазу України».

«Очевидно, що поставки газу з 1 березня для НАК «Нафтогаз України» здійснюватися не будуть», – підсумував Медведєв.

Як відомо, «Газпром» 2 роки й 3 місяці не поставляв Україні газ до винесення рішення Стокгольмським судом. Поставки газу, згідно з контрактом, термін дії якого спливає в кінці 2019 року, мали відновитися після рішення Стокгольмського арбітражу. За цим контрактом «Нафтогаз» зобов'язаний викуповувати в «Газпрому» від 4 до 5 млрд кубів газу щорічно. В зв'язку з цим «Нафтогаз» і здійснив передоплату.

28 лютого стало відомо, що Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги «Нафтогазу» щодо компенсації за недопоставлені «Газпромом» обсяги газу для транзиту.

За рішенням Стокгольмського арбітражу, «Нафтогаз» домігся компенсації на суму 4,63 млрд дол. за недопоставку «Газпромом» погоджених обсягів газу для транзиту.За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі «Газпром» має сплатити 2,56 млрд дол. на користь «Нафтогазу».


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал