Польща почала боротися з нелегально працевлаштованими українцями

Читать на русском
Прикордонна служба Республіки Польща проводить перевірки підприємств на предмет нелегального працевлаштування іноземців.

Прикордонна служба Республіки Польща проводить перевірки підприємств на предмет нелегального працевлаштування іноземців.

При цьому, найчастіше жертвами нечесних роботодавців стають громадяни України. Про це повідомляє «Слово і Діло» з посиланням на «Радіо Польща».

Трудові мігранти з України: як змінилися правила для заробітчанВ ЄС та інших країнах світу спостерігається наплив українських мігрантів. Польща та Ізраїль уже змінили міграційну політику. Як саме, розбиралися експерти.

Видання зазначає, що іноземці працюють без дійсних документів, а іноді навіть без візи.

«Днями працівники Прикордонної служби провели перевірку агентства з працевлаштування в Гданську. Агентство нелегально працевлаштувало 134 іноземців, в тому числі 126 громадян України та 8 громадян Білорусі», – повідомив прес-секретар морського командування Прикордонної служби капітан Анджей Юзьвяк.

Дискримінація українців за кордоном: як домогтися моральної компенсаціїАналітики «Слова і Діла» відстежили найгучніші випадки дискримінації українських заробітчан. Також ми дізналися в юриста, як діяти в таких випадках.

При цьому санкції в такому разі загрожують як нечесним власникам, так і незаконно найнятим працівникам. Власникам агентства загрожує штраф до 30 тис. злотих (близько 241 тис. грн за поточним курсом), а нелегально працевлаштовані українці та білоруси будуть змушені залишити територію Польщі.

У 2017 році Польща надала українцям 1,7 млн ​​тимчасових дозволів на роботу.

Відзначимо, що з початку 2018 року в Польщі змінилися умови оформлення сезонних працівників-іноземців. Заяви польських підприємців про намір доручити роботу іноземцю замінили платними дозволами на сезонні роботи, які не можуть тривати довше, ніж 9 місяців, протягом календарного року, термін відраховується з дати в'їзду іноземця до Польщі. Дозвіл на роботу коштуватиме 30 злотих (близько 240 грн).

Як повідомлялося раніше, на одному із заводів Польщі українців зобов'язали носити синьо-жовту уніформу.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.