Старт великої приватизації почнуть з ОПЗ

Читать на русском
Перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов анонсував швидкий продаж Одеського припортового заводу.

Першим серед об'єктів великої приватизації стане Одеський припортовий завод.

Про це в ефірі «5 каналу» заявив перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов, пише «Слово і Діло».

Час дорожчий за гроші: чому не можна зволікати з приватизацією та як уникнути провалуВерховна Рада України ухвалила закон про приватизацію державного та комунального майна. Про проблеми приватизації розповіли експерти.

«Велика приватизація – це складна історія. У нас не залишилося «легких» підприємств, які можна швидко й просто продати. Всі ці підприємства, як правило, є збитковими, мають борги та неякісний менеджмент. Кожне з них – це унікальна ситуація, але ті, які можуть піти першими, – це Одеський припортовий завод, адже він лише втрачає у вартості», – розповів Нефьодов.

За його словами, завод колись не захотіли продати за 750 млн дол., адже чекали 1 млрд. Зараз же сподіваються, що його вдасться продати хоча б за суму, меншу в 10 разів.

«Мені важко назвати конкретну цифру, адже він майже не працював увесь останній рік, при цьому борги лише зростають. Сподіваємося, звичайно, на велику суму, але завдання радше знайти саме ефективного інвестора, який запустить завод і створить робочі місця», – заявив перший заступник міністра економічного розвитку.

Нефьодов додав, що інвесторів цікавить і ОПЗ, і «Центренерго», і «Турбоатом», і «Енерготяжмаш», і українська енергетика, і пакети українських банків, таких, наприклад, як Укргазбанк.

«Але питання в тому, що їх потрібно якісно підготувати до продажу й коректно провести цей процес. Якщо він буде пройдений, то ми маємо досить непогані шанси виконати план з приватизації», – додав він.

Нагадаємо, керівник місії МВФ в Україні Рон Ван Роден вважає, що Україна має починати продавати державні підприємства, щоб поліпшити ситуацію в економіці.

Раніше Фонд державного майна України склав список державних підприємств, які підлягають приватизації в 2018 році.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал