Що може змусити РФ піти на поступки в питанні миротворців?

Читать на русском
Микола Сунгуровськийдиректор військових програм

Закон про реінтеграцію Донбасу не передбачає військового звільнення ОРДЛО. Загалом, біда цього закону в тому, що він не передбачає ані деокупації, ані реінтеграції взагалі.

Про це в коментарі «Слову і Ділу» розповів директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський, оцінюючи заяву секретаря РНБО Олесандра Турчинова про те, що закон про реінтеграцію не виключає військового сценарію для Донбасу, але Україна розраховує на миротворчий контингент і дипломатію.

«Щодо військового сценарію, то в документі зазначене одне важливе «якщо» – «якщо не втручатиметься Росія». Питання в тому, чи можна взагалі уявити варіант, що РФ не втручатиметься. Таких «якщо» дуже багато, й на них потрібно звертати увагу», – зазначив Сунгуровський.

Тому військовий сценарій – це інформаційна гра, в якій лякають нас і лякаємо ми, додав він.

«Ми намагаємося тримати в напрузі РФ. Не більше», – уточнив експерт.

На його думку, більш реалістичним виглядає сценарій появи миротворчого контингенту, однак і це не панацея.

«Це дійсно найбільш реальний і бажаний для України шлях вирішення конфлікту. Але це не панацея. Тут знову з'являється одне «якщо». Зокрема, без згоди РФ це неможливо», – констатував фахівець.

Миротворці ООН в Європі: куди відправляли й чого досягли?Ми вирішили відстежити, в які країни Європи вводилися миротворці ООН і як вони вплинули на результат конфлікту.

За його словами, змусити РФ піти на таке рішення можна намагатися, але потрібен комплекс заходів не лише в рамках цього конфлікту, але й за рамками.

«Зокрема, шляхом санкцій. «Кремлівський список» на це й спрямований. Хоч приводом для нього є втручання РФ у американські вибори, але паралельно він змушує еліту РФ переглянути нормальність та осудність режиму», – пояснив експерт.

Навряд чи для Росії це пройде безболісно, підкреслив він.

«Метою «кремлівського списку» є й спроба змусити РФ припинити хуліганити на міжнародній арені, в тому числі й в Україні. Очевидно, що предметом торгу може бути саме цей список», – резюмував Микола Сунгуровський.

Нагадаємо, згідно з доповіддю ООН, Україні потрібно 20 тисяч миротворців.

До яких країн Європи, з яким мандатом вводили миротворчі сили та як це допомогло завершенню конфлікту – в нашій інфографіці.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...