З'ясувалося, які правки зайві в проекті Виборчого кодексу

Читать на русском
З доопрацьованого проекту Виборчого кодексу можна викинути частину поправок. Парубій розповів, що саме хочуть змінити парламентарії.

З допрацьованого проекту Виборчого кодексу можна викинути правки щодо частини про вибори президента.

Як інформує «Слово і Діло», про це розповів голова ВР Андрій Парубій в ефірі програми «Свобода слова» телеканалу ICTV.

Виборча реформа: хто дав вирішальні голоси?Ми вирішили наочно показати, як парламентські фракції та групи голосували за проект нового Виборчого кодексу.

Парубій зауважив, що проектом кодексу пропонується внести зміни до законів про вибори народних депутатів, президента та про місцеві вибори.

«Я вважаю, що можна викинути частину, яка передбачає певні зміни до закону про вибори президента. Їх можна забрати, вони не суттєві. Базова річ в цьому законі – це вибори у Верховну Раду України», – наголосив політик.

Також спікер розповів, що подано рекордну кількість пропозицій народних депутатів – 4400 правок.

«Хочу проінформувати усіх присутніх, що станом на сьогодні подано 4400 поправок. Нагадаю вам, що найдовший законопроект в історії українського парламенту не тільки цього скликання, а за 25 років – це зміни до процесуальних кодексів до судової реформи, мали 3383 правки. Наш спільний закон досяг найвищого рівня дискусії», – пояснив Парубій.

Нагадаємо, 7 листопада 2017 року народні депутати проголосували у першому читані за проект Виборчого кодексу, який передбачає голосування за відкритими списками.

Це проект закону №3112-1, авторства Андрія Парубія, Леоніда Ємця та Олександра Черненка.

Раніше депутати розповіли «Слову і Ділу», що комітет із питань правової політики і правосуддя Верховної Ради України підготує проект Виборчого кодексу до другого читання орієнтовно до квітня-травня.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.