Скільки платять за світло українці, європейці та американці

Читать на русском

У січні 2018 року подорожчала електроенергія для промисловості. Що ж стосується населення, то востаннє ціни на світло підіймали в березні 2017 року. Це був останній із п’яти етапів підвищення тарифів, що почалися з 1 квітня 2015 року. Крім того, в Україні діє нічний тариф, яким можуть користуватися ті, хто встановив двозонні лічильники.

Чи багато платять українці за світло, вирішили з’ясувати аналітики «Слова і Діла», порівнявши середню вартість електроенергії для населення в різних країнах світу, враховуючи ціну за 1 кВт на годину в доларах.

До першої десятки країн із найдешевшою електроенергією для населення входять деякі колишні радянські республіки. Найдешевше світло в Туркменістані, де за кіловат на годину люди платять лише 0,01 долара. Не набагато дорожча електрика в Узбекистані, Киргизстані й Таджикистані, де населення платить 0,02 долара за кіловат.

Зростання тарифів на ЖКП за роки незалежності України. ЕлектроенергіяПочинаючи з 1996 року, коли в Україні була запроваджена гривня, тариф на електроенергію зріс у 20,2 раза, тоді як середня заробітна плата – майже в 64,5 раза.

Україна – на п’ятому місці, за кіловат на годину ми в середньому платимо 0,05 долара. Стільки ж коштує електроенергія в Азербайджані. Трохи дорожче світло в Білорусі – 0,06 долара, в Грузії та Казахстані світло по 0,07 долара, а замикають «найдешевшу» десятку країн світу Сербія та Російська Федерація, де за електроенергію населення сплачує 0,08 долара.

У США коштує стільки ж, як і в Туреччині, – по 0,13 долара за кіловат. Поляки, чехи та словаки вже змушені платити більше – по 0,18 долара за кіловат. У Франції та Великій Британії ціни майже однакові – в межах 0,21-0,22 долара.

Яку частку своїх доходів витрачають українські сім'ї на комунальні платежі«Слово і Діло» підготувало інфографіку про щомісячні витрати на оплату комунальних послуг по відношенню до доходів середньої української сім'ї.

У Греції, Швеції та Австрії за кіловат електроенергії на годину потрібно викласти 0,24 долара. А найдорожче світло в Німеччині й Данії – по 0,38 долара за кіловат на годину. Не дивно, що саме в цих країнах такі популярні «зелені» технології та енергозбереження.

Детальніше – на інфографіці.

Раніше «Слово і Діло» повідомляло, що у НКРЕКП анонсували зростання тарифів обленерго.

Також ми писали, що «Нафтогазу» дозволили торгувати електроенергією.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал
Загрузка...