Щоденно 450 українців дізнаються, що захворіли на рак

Читать на русском

У всесвітній день боротьби з раком у МОЗ повідомили, що на сьогодні в Україні понад 1 мільйон осіб хворіють на онкозахворювання. Щоденно 450 осіб дізнаються, що захворіли. Кількість випадків захворювання на злоякісні новоутворення збільшується щорічно приблизно на 140 тисяч осіб.

Натомість у США смертність від раку неухильно знижується протягом останніх двох років. Про це свідчать дані статистики, представлені Американським онкологічним товариством.

Станом на 2015 рік смертність від раку серед чоловіків і жінок сукупно знизилася на 26% порівняно з її піком у 1991 році. Це означає, що завдяки профілактиці вдалося запобігти майже 2,4 мільйона смертей. Зниження смертності від раку в основному пов'язане зі стійкими темпами зниження паління й розвитком раннього виявлення та лікування.

«У цій новій доповіді підтверджується, що зусилля в боротьбі з раком спрацювали, особливо це стосується паління», – сказав головний лікар медичного товариства Американського онкологічного товариства Отіс В. Браулі.

Уляна СупрунВиконувач обов'язків міністра охорони здоров'я України
Супрун заявила, що через два роки у Національному інституті раку буде відкрито центр пересадки кісткового мозкуСказано 19 травня 2017 р.Статус обіцянки: У процесі

«Зниження споживання сигарет вважається найважливішим фактором зниження смертності від раку. Вражаюче, але паління, залишається на сьогодні провідною причиною смертей від раку й пов'язане з 3 з 10 випадків смерті від раку», – додав він.

Натомість в Україні практично відсутня профілактика онкозахворювань. Почувши діагноз, більшість пацієнтів сприймають його як вирок. Дехто навіть боїться вчасно звертатися до лікаря. Тому під час профілактичних оглядів виявляється лише 28% хворих, а у дітей – лише 10,3%. Щоправда, більш ніж половина випадків захворювань все ж таки виявлені на 1-2-й стадії.

У 2015 році на кожні 100 випадків онкозахворювання припадало майже 50 смертей. Загальний грубий показник захворюваності на злоякісні новоутворення дорівнює 375 випадків на 100 тисяч населення. Прикро, але в Україні зростає захворюваність – у чоловіків на рак глотки (на 8,7%) і меланому шкіри (на 11,9%), у жінок – на рак молочної залози (на 5,1%), щитовидної залози (на 7,5%) та меланому шкіри (на 8,0%).

Чоловіки найчастіше хворіють на рак легенів (23%), передміхурової залози, шкіри, шлунка та товстої кишки (разом 56,4%), жінки – на рак молочної залози (20%), шкіри тіла та шийки матки (10,8%) і колоректальний рак (59,9%). Чоловіки найбільше помирають від раку легенів, шлунка, передміхурової залози, колоректального раку, а жінки – від раку молочної залози, шлунка, колоректального раку та ураження яєчника.

Уляна СупрунВиконувач обов'язків міністра охорони здоров'я України
Супрун заявила, що протягом двох років буде виділено близько 5 мільярдів гривень на розбудову сільських амбулаторійСказано 28 грудня 2017 р.Статус обіцянки: Виконано

Але навіть за такої сумної статистики більшість онкохворих одужують. Варто лише вчасно звертатися за медичною допомогою. За даними МОЗ, у 2017 році на закупку ліків для дорослих онкохворих виділено 809 млн грн (у 2016 році – 397 млн грн), для дітей – 558 млн грн (у 2016 році – 353 млн грн).

До того ж у відомстві нагадують, що здебільшого прості речі можуть знизити ризик захворювання на онкологію на 30%. По-перше, слід відмовитися від паління, яке є причиною раку легенів, стравоходу, гортані, ротової порожнини, горла, нирок, сечового міхура, підшлункової залози, шлунку та шийки матки.

По-друге, слід вчасно проходити профілактичні огляди. Кожна жінка має проходити обстеження в мамолога раз на рік: до 40 років – це ультразвукова діагностика, після – обов’язкова щорічна мамографія. Якщо рак молочної залози виявити на I стадії, він виліковний у 95% жінок. Чоловікам потрібно пройти профілактичний огляд в уролога. У 21% українських чоловіків рак простати виявляють уже на метастатичних стадіях.

Детальніше – на інфографіці.

Як повідомляло «Слово і Діло», МОЗ засекретив інформацію щодо міжнародних закупівель ліків антиретровірусної терапії. В «Охматдиті» розповіли про списання ліків на понад мільйон гривень із держбюджету.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...