Справа «Укртелекому»: ФДМ очікує відповіді ГПУ

Читать на русском
Генеральна прокуратура наклала арешт на акції Укртелекому. ФДМ чекають відповідь від Луценка щодо зарахування на рахунки Фонду.

Генеральна прокуратура наклала арешт на акції Укртелекому, що зробило будь-який їхній рух неможливим.

Про це на своїй сторінці в Facebook написав в.о. глави Фонду держмайна Віталій Трубаров, пише «Слово і Діло».

Приватизація та повернення «Укртелекому»: вся історіяВся історія приватизації та повернення в держвласність Укртелекому – на інфографіці Слова і Діла.

Фонд держмайна звернувся до Генпрокуратури з проханням, у разі позитивного рішення суду по акціях ПАТ «Укртелеком», дозволити їх оперативне зарахування на рахунки Фонду.

Він зазначив, що розгляд касаційної інстанції у справі «Укртелекому» заплановано на 20 лютого 2018 року і ФДМ очікує прийняття остаточного рішення щодо повернення акцій оператора державі для подальшого їх зарахування на рахунки Фонду.

«Поряд з цим судовим процесом, існує ще один, пов'язаний з акціями «Укртелекому» в рамках провадження Генеральної прокуратури, яка наклала арешт на дані акції, що зробило будь-який їхній рух неможливим», - написав Трубаров.

За його словами, після зарахування акцій на рахунки ФДМ, фонд планує провести повну інвентаризацію даного активу, оскільки акції повинні бути підтверджені майном.

Як повідомлялося, 19 жовтня 2017 року Господарський суд Києва за позовом Фонду державного майна розірвав укладений в березні 2011 року за підсумками приватизаційного конкурсу договір купівлі-продажу акцій найбільшого оператора фіксованого зв'язку «Укртелеком» з компанією «ЕСУ», яка належить бізнесмену Рінату Ахметову, тим самим повернувши пакет акцій «Укртелекому» у державну власність.

У Фонді держмайна повідомили, що компанія «ЕСУ» не виконала свої зобов'язання щодо інвестування 450 мільйонів доларів протягом 5 років у розвиток підприємства, через що фондом був ініційований позов про розірвання договору купівлі-продажу акцій «Укртелекому».

За рішенням суду з рахунків «ЕСУ» має бути стягнена пеня в розмірі 2,171 мільярда гривень, нарахована за неналежне виконання договору купівлі-продажу пакета акцій «Укртелекому».

12 грудня апеляційний суд відмовився задовольнити позов приватної компанії «ЕСУ» на рішення попередньої судової інстанції, згідно з яким у державну власність повернуто компанія-оператор фіксованого зв'язку «Укртелеком».

У компанії «ЕСУ» повідомили про наміри подати касаційну скаргу на рішення апеляційного суду.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: