Як у Польщі боротимуться з «бандерівською ідеологією»

Читать на русском
Сейм Польщі ухвалив законопроект про заборону пропаганди так званої бандерівської ідеології. За проголосували більшість депутатів.

Сейм Польщі ухвалив запропонований рухом Kukiz'15 законопроект про заборону пропаганди так званої «бандерівської ідеології».

Про це повідомляє видання Do Rzeczy, пише «Слово і Діло».

Танці на пам’ятниках: як Україні та Польщі вийти з протистояння у пошуках історичного примирення?Трагічні сторінки спільної польсько-української історії вкотре спричинили погіршення відносин між двома державами. Чи вдасться зупинити ескалацію конфлікту та які приховані загрози несуть в собі зіпсовані відносини між Польщею та Україною?

У п’ятницю в Сеймі відбулося третє читання пакету проектів, якими передбачені зміни до закону про Інститут національної пам’яті. Серед них був і законопроект про заборону «бандерівської ідеології» в Польщі.

За проголосували більшість депутатів – 279 із 414. За проект проголосували всі депутати PiS, Kukiz’15 i PSL. Підтримали документ і декілька депутатів із опозиції.

Ухвалений закон стосується визначення злочинів українських націоналістів та українських організацій, що співпрацювали з Третім рейхом, а також можливості запуску, відповідно до ст. 55 закону про Інститут національної пам’яті, кримінальних проваджень проти осіб, які заперечують ці злочини.

За заперечення «злочинів бандерівців» передбачений штраф або позбавлення волі терміном до 3 років.

Фракція Kukiz'15 представила свій проект більш ніж рік тому, однак певний час він був заморожений. Депутати мали взятися за нього в листопаді, але в останній момент цей пункт був вилучений із порядку денного. Згідно з неофіційною інформацією, тоді йшлося про те, щоб не вносити ще більшу напруженість у відносини Києва та Варшави напередодні візиту президента Польщі Анджея Дуди в Україну.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Польща запропонувала Україні відмовитися від героїзації ОУН-УПА.

Як відомо, у Львові відкрили пам'ятний знак командиру УПА.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися: