У яких країнах Європи немає послів України

Читать на русском
Україна не має послів у восьми європейських країнах. Зокрема не призначено послів у Швейцарії, Данії і Чорногорії, в Ірландії. В цілому вакантні посади послів в 17 країнах світу.

Україна не має послів у восьми європейських країнах. Йдеться про дані на січень 2018 року. Загалом вакантні посади послів в 17 країнах світу.

Як інформує «Слово і Діло», про це пишуть Українські новини.

Дещиця: за стіл переговорів по Донбасу має сісти весь ЄвросоюзЕкс-очільник МЗС України Андрій Дещиця вважає, що ефективним форматом мирних переговорів на Донбасі може бути лише так званий женевський формат, коли за круглий стіл сяде увесь ЄС.

З квітня 2014 не призначений посол України в Швейцарії, з травня - в Данії і Чорногорії, з серпня 2015 - в Ірландії.

Також торік звільнилися посади послів в Греції, Латвії, Хорватії та Естонії.

Також вакантні посади послів в Росії, Вірменії, Казахстані, Киргизстані, Алжирі, Ефіопії, Перу, Кубі та ПАР.

Посли в іноземних державах призначаються і звільняються президентом за поданням міністра закордонних справ, а відповідні укази глави держави скріплюються підписами прем'єр-міністра і міністра закордонних справ.

На питання про те, чи вносив міністр закордонних справ Павло Клімкін Президенту Петру Порошенко подання на призначення послів у вищезгаданих країнах, міністерство відповіді не дало.

При цьому зовнішньополітичне відомство відзначило, що процедура призначення послів є тривалою, оскільки вимагає підбору кандидатури, узгодження главою держави, очікування попередньої згоди приймаючої сторони і підготовки указу президента.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
Загрузка...