Посол Франції: безвіз України з Євросоюзом під загрозою

Читать на русском
Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон заявила, що Київ свідомо поставив під загрозу безвіз із ЄС, добре усвідомлюючи наслідки.

Посол Франції в Україні Ізабель Дюмон заявила, що Київ свідомо поставив під загрозу безвіз із ЄС, добре усвідомлюючи наслідки.

В інтерв'ю «Європейській правді» посол прокоментувала законопроект про зниження незалежності Національного антикорупційного бюро (НАБУ), який був зареєстрований на початку грудня в Раді, пише «Слово і Діло».

Франція закликала гарантувати незалежність НАБУПосол Франції в Україні Ізабель Дюмон в четвер, 7 грудня, закликала українську владу забезпечити незалежність НАБУ і створити антикорупційний суд.

«Я не можу знати з упевненістю, хто стоїть за цією конкретною ініціативою. Та я абсолютно переконана, що люди, про яких ідеться, прекрасно усвідомлювали, що міжнародна спільнота жорстко відреагує на реалізацію таких ідей. Саме це нас найбільше турбує – що усвідомлюючи всі ці наслідки, вони зважилися на такий крок», – сказала Дюмон.

Вона зазначила, що керівники держави несуть політичну відповідальність за всі наслідки рішень, спрямованих на зменшення незалежності антикорупційних органів.

«Люди, які стояли біля витоків цих атак на антикорупційні органи, не відповідають тим амбіціям, які ми бачили в період Майдану. Ці представники влади не гідні тих українців, які віддали своє життя за майбутнє України», – сказала посол.

Дюмон також розповіла, що в ЄС уважно стежать за перебігом подій навколо можливої корупційної схеми, яка дозволяє громадянам третіх країн отримати паспорт України (йдеться про справу Діни Пімахової – заступниці голови Міграційної служби, якій НАБУ під час спецоперації пропонувала за хабар оформити громадянство за фальшивими документами).

«Ми особливо уважно стежимо за розвитком цієї ситуації. І якщо наші підозри підтвердяться, це матиме дуже важливе значення з точки зору безвізового режиму», – наголосила вона.

6 грудня голови фракцій БПП Артур Герасимов і «Народного фронту» Максим Бурбак на тлі конфлікту НАБУ з ГПУ та СБУ внесли до Верховної Ради проект закону 7362 про спрощення процедури звільнення голів чотирьох антикорупційних органів. Зокрема, замість оцінки ефективності голови НАБУ Артема Ситника зовнішніми аудиторами рішення про його відставку хотіли передати Верховній Раді.

Однак народний депутат від БПП Мустафа Найєм заявив, що в четвер, 7 грудня, Рада не розглядатиме цей законопроект.

У НАБУ ж заявили, що законопроект – це частина великого плану зі знищення Бюро та САП.

У представництві ЄС в Україні заявили, що законопроект про право Верховної Ради «висловлювати недовіру» головам антикорупційних органів суперечить безвізу та його необхідно відхилити.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: