Навесні минулого року одне з найгарніших і найпопулярніших міст України – Львів – буквально потонуло в смітті. У місті зібралося кілька тонн невивезених твердих побутових відходів, звалища були переповненими, а машини зі львівським сміттям подорожували всією Україною. Зараз проблема вивезення відходів із міста більш-менш вирішена, а «Слово і Діло» вирішило розібратися, як мери інших міст дають раду зі «сміттєвим питанням».
Щоб вирішити сміттєвий колапс у Львові, мер Андрій Садовий планує за три роки побудувати сміттєпереробний завод і до кінця 2018 року рекультивувати Грибовицьке сміттєзвалище. Ще в 2015 році Садовій обіцяв створити сміттєсортувальний комплекс і полігон твердих відходів. Все це перебуває в процесі виконання. Проте одну обіцянку щодо сміття Садовий уже не виконав: населенню все-таки підвищили тарифи на вивезення відходів.
З проблемою відсутності сміттєпереробних заводів зіткнулися мери Чернігова, Івано-Франківська та Хмельницького. В останньому мер Олександр Симчишин обіцяв вирішити це питання до 2022 року, в Чернігові для проекту шукають інвесторів.
У Харкові ж, згідно з обіцянкою Геннадія Кернеса, сміттєпереробний комплекс має з'явитися вже цьогоріч. Фінансувати проект допомагає Світовий банк. У 2018 року також має відновити роботу сміттєпереробний завод у Рівному.
Столичний мер Віталій Кличко, незважаючи на свою обіцянку, не встановив минулого року 400 сміттєвих баків у Києві (300 з них мали бути підземними, ще 100 – розташовуватися в центрі міста). На цей рік Кличко підняв планку ще вище й обіцяв встановити 1000 сучасних сміттєвих баків.
Геннадій Труханов ще в 2015 році в своїй передвиборчій програмі пообіцяв одеситам вирішити проблему міського звалища й впровадити переробку сміття. У 2016 році міськрада та «Всеукраїнська Енерго Компанія» підписали меморандум про наміри побудувати сміттєпереробний завод.
Детальніше – на інфографіці.
Раніше стало відомо, що обіцяли мери України на 2018 рік.
ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM
найважливіше від «Слово і діло»