Стало відомо, як проходять службу офіцери запасу, призвані в 2017 році

Читать на русском
Призвані в 2017 році офіцери запасу займаються вогневою і тактичною підготовкою в спеціальних навчальних центрах.

Офіцери запасу, яких призвали на службу в 2017 році, відправилися служити в профільні центри підготовки при Збройних силах.

Про це «Слову і Ділу», стало відомо від одного з офіцерів, який в даний час проходить службу в одному з таких центрів.

Хто з офіцерів запасу потрапляє під призов, а хто має право на відтермінування?30 травня міністр оборони Степан Полторак підписав наказ про призов офіцерів запасу на службу в Збройні Сили України: «Слово і Діло» розбиралося, хто підпадає під призов і які умови проходження служби.

«Наприклад, в 189-му навчальному центрі у Львівській області, зараз знаходяться всього 18 офіцерів запасу. Це вважається строковою службою, яка триває 18 місяців. Ми займаємося підготовкою кадрів: викладаємо, зокрема, вогневу підготовку. У нас проходять навчання, як контрактників, які ще не були в АТО, так і досвідчених військових», - розповів нам один з мобілізованих в цьому році офіцерів.

За його словами, офіцерів запасу «добре забезпечують і, на відміну від контрактників, вони мають більше свободи».

Крім 189-го центру в Старичах Львівської області офіцерів відправляли, зокрема, в 190-й навчальний центр (п. Гуйва Житомирської області). Там вони займаються вогневою і тактичною підготовкою, а також вчать інших обслуговувати військову техніку. Мобілізація офіцерів запасу не припускає відправлення в зону бойових дій. Однак, за бажанням, вони можуть підписати контракт і виїхати на передову.

«Є офіцери, які вирішили підписати контракт. Я до їх числа не належу», - підсумував співрозмовник.

Як відомо, 30 травня президент Петро Порошенко підписав указ про призов так званих «піджаків» - громадян, які пройшли підготовку за програмою офіцерів запасу, але не служили в армії. Кількість офіцерів, які вирішили укласти контракт і відправитися в зону АТО - закрита інформація.

Зараз серед військових ходять чутки про те, що вже навесні 2018 року буде оголошено новий набір офіцерів запасу. Однак, офіційного підтвердження ця інформація поки не отримала.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал