Виборчі правила «під себе»: для чого депутатам законопроект про мажоритарні вибори

Читать на русском
Олександр Солонтайполітичний експерт

Законопроект про повернення до чистої мажоритарки не має жодних перспектив. Він позбавляє мільйонів громадян права голосу. Якби уявити його втілення, то будуть обрані менш ніж 400 народних депутатів, а понад 50 місць залишалися б постійно вакантними. На це ніхто не піде.

Таку думку на своїй сторінці в Facebook висловив експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай, передає «Слово і Діло».

«Насправді, зовсім не для того зареєстрували цей диво-законопроект про повернення до мажоритарки, щоб проголосувати. А для того, щоб заспокоїти депутатів-мажоритарників, наляканих відкритими списками», – зазначив експерт.

Він додав, що ще жодного разу Верховна Рада не ухвалювала виборчих правил наперед, і ця рада не буде винятком.

Реальні зміни у виборчому законодавстві будуть лише в 2019 році, після президентських виборів. А зараз це блокування проходження Виборчого кодексу, який передбачає повне скасування мажоритарки.

«Блокується виборча реформа, щоб мажоритарники голосували за законопроекти уряду та президента. Без них у коаліції не вистачає голосів», – підкреслив фахівець.

«Насправді, пізніше депутати напишуть виборчий закон «під себе», але не зараз. Спочатку вони дочекаються результатів виборів президента, а потім уже вирішуватимуть, за якими правилами вони хочуть самопереобратися», – резюмував Олександр Солонтай.

Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстрували законопроект, яким пропонується проводити вибори до парламенту виключно за мажоритарною системою.

Як відомо, згідно з програмою діяльності Кабміну, міністр юстиції Павло Петренко зобов'язаний запровадити на парламентських виборах пропорційну виборчу систему з відкритими списками. Часу на виконання в голови Мін'юсту залишилося менш ніж півроку.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...