Україна щорічно втрачає близько $1,5 млрд валютної виручки через низький рівень розвитку систем зрошення орних земель.
Такі дані повідомив аналітик із питань аграрного бізнесу Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) Василь Говгера, передає УНІАН, пише «Слово і Діло».
За його словами, в Україні зрошуються менш ніж 1% орних земель, тоді як, наприклад, у США – 5,5%, у Франції – близько 5%.
«Що означає відсутність зрошення для України? Є простий економічний показник – скільки валової продукції ми не виробляємо через відсутність зрошення в нашій країні. Сьогодні це можна приблизно оцінити в 10 мільйонів тонн зернових культур, що означає близько 1,5 мільярда доларів виручки, які ми втрачаємо щорічно. Це 1,5 мільярда щорічних валютних доходів у економіку нашої країни», – сказав Говгера.
Аналітик ЄБРР зазначив, що для реалізації повного потенціалу зрошення в Україні (розширення зрошення на 1,5-2 млн га земель) необхідно $2-4 млрд інвестицій.
Говгера також підкреслив, що сьогодні існують три основні чинники, які стримують інвестиції бізнесу в зрошення: доступність до ефективного фінансування, невизначеність із земельним питанням, труднощі з фізичним доступом до води.
Раніше в ЄБРР дали позитивний прогноз економіці України.
Також в Європейському банку реконструкції та розвитку розповіли, що думають про приватизацію блокпакетів обленерго.
ПІДПИСУЙТЕСЬ У GOOGLE NEWS
та стежте за останніми новинами та аналітикою від «Слово і діло»