Велика приватизація в Україні: в Кабміні розповіли про грандіозні плани

Читать на русском
Нефьодов розповів, коли Рада має розглянути нову редакцію закону про приватизацію держпідприємств.
фото: focus.ua

Як очікується, 9 листопада Верховна Рада має розглянути нову редакцію урядового законопроекту «Про приватизацію державного майна».

Як пояснив «Слову і Ділу» заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов, після ухвалення цього закону в Кабміні розраховують щорічно приватизувати 10-15 великих і хоча б 100-150 дрібних об'єктів.

За його словами, реалізувати завдання з приватизації можна, лише значно прискоривши й спростивши процес, зробивши його більш зрозумілим і прозорим.

«В останні 6 років план із приватизації не виконується навіть на 10%. Цей рік стане, напевно, першим, коли план буде виконаний на 20%. Але успіхом це назвати складно. Зараз продаються лише 30-40 малих об'єктів на рік і жодного великого. Наша мета – вийти на те, щоб продавати по 10-15 великих і хоча б 100-150 дрібних об'єктів на рік», – зазначив Нефьодов.

Степан КубівНародний депутат України
Кубів запевнив, що до кінця 2017 року Рада ухвалить урядовий законопроект про приватизаціюСказано 26 жовтня 2017 р.Статус обіцянки: Не виконано

Заступник міністра додав, що нові правила, виписані в законопроекті, дозволять, зокрема, «значно швидше проводити оцінку підприємства».

Відзначимо, що урядовий законопроект передбачає скасування чинних на сьогодні законів, що регулюють сферу приватизації, а також вносить поправки до низки законів. Так, державне майно, що виставляється на продаж, ділиться на два види: великі й малі. Зокрема, до об'єктів великої приватизації належать об'єкти держвласності, в статутному капіталі яких більш ніж 50 відсотків акцій (часток) належать державі, вартість активів яких, за даними фінансової звітності за останній звітний рік, перевищує 250 млн грн.

Продаватися держмайно буде на аукціоні або за допомогою викупу об'єктів приватизації. Продаж об'єктів малої приватизації здійснюється на електронних аукціонах. Законопроект забороняє протягом року після приватизації порушувати справи про банкрутство підприємств, на підставах, що виникли до завершення приватизації. З метою спрощення процедур і підвищення інвестиційної привабливості об'єкти приватизації будуть продаватися без земельних ділянок.

Нагадаємо, ухвалення закону про приватизацію є однією з чотирьох вимог МВФ до України для отримання четвертого траншу, який очікується в першому кварталі 2018 року.

На думку голови Фонду Держмайна Віталія Трубарова, закон про приватизацію, доопрацьований за участю міжнародних експертів, враховує інтереси інвесторів та держави, а також виключає корупційні ризики.


Підписуйтесь на наш аккаунт в Telegram, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Поділитися:
АКТУАЛЬНЕ ВІДЕО
Підпишіться на наш канал
Загрузка...