«План Маршалла» для України: в чому інтерес Литви та що стане проблемою для влади

Читать на русском
Андрій Новакекономіст

Представники Литви та Польщі – активніші лобісти «плану Маршалла» для України, ніж українські політики. Іншими словами, якщо США та ЄС узгодять «план Маршалла» для України, українські політики можуть завадити його реалізації.

Таку думку на своїй сторінці в Facebook висловив голова комітету економістів України Андрій Новак, передає «Слово і Діло».

«План Маршалла» для України передбачає зовнішнє фінансове управління тими країнами, що інвестують і надають кредити. У цьому полягає найбільша проблема реалізації цього плану в Україні. Адже дуже складно собі уявити, що нинішні українські політики погодяться віддати комусь управління фінансовими потоками», – констатував Новак.

Експерт припускає, що влада може перешкоджати реалізації цього проекту, навіть якщо його узгодять західні партнери.

Половину грошей «плану Маршалла» для України наші політики традиційно спробують покласти собі до кишені.

«Мабуть, саме з цієї причини жодної конкретики щодо цього питання немає досі», – додав він.

Експерт нагадав, що «план Маршалла» для України не взяли навіть на розгляд Єврокомісії.

«Тому зараз ми бачимо винятково потуги Литви. Керівництво цієї країни усвідомлює, що їхня власна безпека багато в чому залежить від того, чи вистоїть Україна проти російської агресії. Якщо цього не станеться, наступною ціллю Москви стануть якраз країни Балтії. Йдеться про наміри РФ пробити коридор до Калінінградської області. Тому Литва й Польща – активніші лобісти «плану Маршалла», ніж наші політики. І це зважаючи на те, що Україна вже точно б не програла від реалізації цього проекту», – пояснив економіст.

На його переконання, українській владі необхідно сконцентруватися на створенні сприятливих умов для іноземних інвесторів.

Економічні зв’язки України з євразійськими країнами: з ким ми співпрацюємо найбільшеПопри військову агресію й анексію Криму, Росія залишається найбільшим зовнішньоекономічним партнером України.

«Щоб реалізувати «план Маршалла», нам потрібно сформувати нові податкові, митні, адміністративні, банківські та інвестиційні умови. Це необхідно, щоб інвестори захотіли вкладати гроші в нашу країну. Загалом, у нас дуже привабливі інвестиційні передумови. В Україні є величезні ресурси практично всіх видів. Наприклад, порівняно з іншими країнами в нас високоосвічене населення. Це добре підготовлена робоча сила. Також в України надзвичайно вигідне геополітичне розташування. Але поки це все залишається лише передумовами – потрібно створювати умови», – резюмував Андрій Новак.

Нагадаємо, сьогодні в Литві презентували «план Маршалла» для України. Він розрахований на 10 років і в середньостроковій перспективі (2018-2020 роки) передбачає виділення 5 мільярдів на рік.

Докладніше про економічні зв’язки з євразійськими країнами та ринки, з якими Україна співпрацює найбільше, – в матеріалі за посиланням.

Раніше «Слово і Діло» показало вектори розвитку пострадянських країн та їхні основні економічні показники.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...