Україна та ще 4 країни домовляються про переслідування винних у катастрофі МН17

Читать на русском
Україна, Австралія, Бельгія, Малайзія та Нідерланди мають намір домовитися про співфінансування переслідування винних у катастрофі МН17.

Україна, Австралія, Бельгія, Малайзія та Нідерланди домовляються про співфінансування переслідування винних у катастрофі МН17.

Проекти меморандумів між урядами країн має намір схвалити Кабінет міністрів, повідомляє «Слово та Діло» з посиланням на «Інтерфакс-Україна».

Відповідно до проекту меморандуму про фінансову підтримку розслідування, ці п’ять країн мають намір домовитися про спільне фінансування розслідування, пов'язаного з кримінальним переслідуванням у Нідерландах винних у збитті літака. При цьому учасниками меморандуму можуть стати й інші країни, чиї громадяни постраждали в результаті трагедії.

Сторони створюють Комітет із фінансового нагляду, який здійснюватиме нагляд за розподілом фінансових внесків, у складі 5 осіб – представників Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів та України.

Витрати на діяльність прокурорів, судової влади та захисту свідків беруть на себе Нідерланди.

Крах MH17 на Донбасі: РФ передала слідству нові даніРосійська сторона направила Міжнародній слідчій групі додаткові радіолокаційні дані про аварію рейсу MH17 в Україні влітку 2014 року.

Згідно з проектом меморандуму про політичну підтримку розслідування, країни-підписанти визнають, що кримінальне переслідування винних у катастрофі в Нідерландах стане найефективнішим механізмом притягнення до відповідальності за найвищими міжнародними стандартами, оскільки впевнені в якості, незалежності та об'єктивності судової системи Нідерландів.

Обидва меморандуми діятимуть протягом 5 років після підписання, а потім автоматично продовжуватимуться на наступні п'ятирічні періоди. Якщо якась із країн-підписантів бажає вийти з одного з меморандумів, то вона має про це письмово поінформувати інші країни.

Відомо, що судовий процес над підозрюваними, причетними до катастрофи літака Малайзійських авіаліній рейсу МН17, відбудеться в суді Гааги.

Нідерланди запровадять заочне засудження, щоб винести вирок у справі про збитий на Донбасі малайзійський літак рейсу MH17.

ЧИТАЙТЕ у TELEGRAM

найважливіше від «Слово і діло»
Поділитися: