У Мінагрополітики повідомили, чи подорожчає гречка

Читать на русском
Урожай гречки в 2017 році повністю задовольнить потреби внутрішнього ринку, що дозволить зберегти стабільну ціну на цей товар.

Урожай гречки в 2017 році повністю задовольнить потреби внутрішнього ринку, що дозволить зберегти стабільну ціну на цей товар.

Про це повідомили в прес-службі Мінагрополітики, передає «Слово і Діло».

Відзначається, що посівні площі під гречкою в поточному році зросли до 183 тис. га проти 150 тис. га в 2016 році. Розширення посівних площ на 22% дозволить нівелювати можливе просідання врожайності, викликане несприятливими погодними умовами.

Скількох обіцянок дотримав Кутовий за час роботи на посаді очільника Мінагрополітики?Уряд прийняв відставку міністра аграрної політики і продовольства Тараса Кутового: «Слово і Діло» проаналізувало рівень виконання даних ним обіцянок.

Станом на 1 вересня гречка обмолочена на площі 50 тис.га, або 27% від прогнозу, намолочено 55 тис. тонн при врожайності 11,0 ц/га.

За попередніми прогнозами, урожай гречки в 2017 році складе 197,5 тис. тонн за потреби внутрішнього ринку в 160 тис. тонн. У 2016 році було зібрано 128 тис. тонн цієї культури.

Протягом 2017 року середні ціни на гречку коливалися в межах 20%, залишаючись в діапазоні 23,92-29,76 грн/кг. Станом на 30 серпня середня ціна гречки в Україні склала 24,25 грн/кг. Для порівняння, на цю дату минулого року гречка коштувала 30,97 грн.

«Ринкові баланси не вказують на ризик зростання ціни, тому такі коливання можуть мати виключно спекулятивний характер. Однак сам факт того, що ринкова ситуація настільки піддається зовнішньому впливу, ще раз підкреслює важливість планування та формування відповідної структури посівних площ», – зазначив перший заступник міністра агрополітики Максим Мартинюк.

Він також нагадав, що останні роки гречка входить до топ-3 найбільш рентабельних культур у рослинництві, що є природним стимулюючим фактором розширення посівних площ під цією культурою.

За розрахунками вчених Інституту аграрної економіки, рентабельність виробництва гречки в 2016 році перевищила 110%. Крім того, державні аграрні оператори володіють інтервенційним резервом, який може бути задіяний у разі різких коливань ціни.

Раніше повідомлялося, що Україна увійшла до трійки світових виробників гречки.

Нагадаємо також, що в Мінагрополітики допустили можливість продажу землі невеликим господарствам.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.