Мінагропрод скоротив прогноз урожаю ягід і фруктів майже на третину

Читать на русском
Травневі морози, які спостерігалися майже на всій території України, завдали значної шкоди плодово-ягідним культурам і винограду.

Міністерство аграрної політики і продовольства підвело підсумки весняних заморозків в Україні і скоротило прогноз врожаю ягід і фруктів на 29% - до 1,76 мільйона тонн з 2,47 мільйона тонн.

Про це повідомила прес-служба відомства, передає «Слово і Діло».

«Травневі морози, які спостерігалися майже на всій території України, завдали значної шкоди плодово-ягідним культурам і винограду. Прогнозні показники валового збору врожаю зменшені на 29% ... У абсолютних показниках загальнонаціональний прогноз врожаю ягід і фруктів зменшений з 2,47 мільйона тонн до 1,76 мільйона тонн», - йдеться в повідомленні.

За даними прес-служби, найбільшої шкоди морози завдали кісточковим культурам (вишня, черешня, абрикоси, персики, слива). Мінагропрод скоротив прогноз урожаю цих культур на 39% - до 292 тисяч тонн з 476 тисяч тонн. Найбільше, за даними відомства, постраждали абрикоси, персики і нектарин.

«Планується зібрати 33,3 тисячі тонн абрикосів, 9,7 тис. тонн персика та нектарина (проти раніше очікуваних 71 тисячі тонн і 18 тисяч тонн відповідно)», - додала прес-служба.

Нагадаємо, в період з 9 по 11 травня центральних, північних і частково західних областях України температура опускалася нижче нуля і навіть досягала 8 градусів морозу (на грунті). Через це процес цвітіння плодових дерев і ягід відбувався в ускладнених умовах.

За даними асоціації «Укрсадпром», в зв'язку з несприятливими умовами українські садівники втратять близько 50-60% майбутнього врожаю ягід, плодів і горіхів. Як повідомила керівник відділу агрометеорології Українського гідрометцентру Тетяна Адаменко, найбільш серйозної шкоди отримають аграрії Київської, Черкаської, Дніпропетровської, Кіровоградської, Полтавської та Житомирської областей. Також непроста ситуація спостерігається у Волинській, Рівненській та Львівській областях. За її даними, в зазначених областях морози пошкодили також до 10% посівів пшениці і ячменю.

Раніше Мінагрополітики повідомило, як вплине похолодання на урожай.

За інформацією Міністерства аграрної політики, урожай озимих має всі шанси стати рекордним.


Підписуйтесь на наші аккаунти в Telegram та Facebook, щоб першими отримувати важливі новини та аналітику.


Загрузка...